כשהעיתונאי בן כספית כינה את חברת הכנסת לשעבר אסנת מארק "זבל עופות", הוא לא באמת התכוון לכך שהיא אוסף של שאריות של הפרשות ונוצות עוף שבו מאכילים בעלי-חיים אחרים, כך טוען העיתונאי בכתב הגנה לתביעה שהגישה נגדו חברת-הכנסת לשעבר.

בחודש יולי האחרון, בתוכנית בהנחייתו בתחנת הרדיו 103FM, ראיינו כספית ושותפו לשידור ינון מגל את ח"כ לשעבר מארק. לאחר שהתעמת עם מארק נטש כספית את השידור וכשחזר אמר: "זו הייתה הופעת הפרידה של הזבל עופות הזה אצלנו בתוכנית".

בעקבות התבטאות זו הגישה מארק, באמצעות עו"ד אברהם סרוסי, תביעת דיבה בסך כ-145 אלף שקלים נגד כספית, בטענה כי מדובר ב"לשון ביבים, שאין להגדירה אלא התפרקות מוחלטת מנורמות שיח מקובלות בתקשורת, חוסר שליטה בסיסית ביותר בחרצובות הלשון והתרת דם מסוכנת ומבאישה של מושא הדברים".

"הביטוי אינו לשון הרע כלפי התובעת, שאינה זבל עופות", טוען להגנתו כספית. לדבריו, מדובר ב"ביטוי כעוס שנאמר כתגובה, בעידנא דריתחא". לפי כספית, "כמובן שהביטוי אינו משקף אמת עובדתית, והתובעת כשלעצמה אינה זבל עופות". משום כך, טוען העיתונאי, "כאשר לא קיימת אמירה שהינה אמת עובדתית - לא קמה עילת תביעה בלשון הרע".

עוד טוען כספית, באמצעות עורכי-הדין יורם מושקט ואוריין אשכולי-יהלום, כי חברת-הכנסת לשעבר "מנסה להשיא רווח פוליטי במפלגת הליכוד ובסביבת יו"ר האופוזיציה מר בנימין נתניהו, מעימותים אותם היא יוזמת מול הנתבע, כמו הגשת וניהול התביעה". לאחר השידור, מציין כספית, הוא ננזף על ידי מנכ"ל תחנת הרדיו אור צלקובניק ושידר התנצלות על השימוש בביטוי "זבל עופות". בנוסף, הביטוי הוסר מהקלטת התוכנית באתר 103FM.

התביעה של מארק נגד כספית היא השמינית בסדרת תביעות שהגישה חברת-הכנסת לשעבר לאחר שתבעה את העיתונאית אריאנה מלמד בגין ציוץ שבו כינתה אותה "כלבלבה" של ראש הממשלה נתניהו; תבעה את האזרח צבי עידן שפרסם תצלום שבו נראית אשה מחווה תנועה גסה בשתי ידיה ותיאר אותה כח"כ מארק; תבעה את האזרח יעקב לנדוי בעקבות פרסום פוסט בפייסבוק שגם בו נראית אישה מחווה תנועה גסה בידיה; תבעה גם את פעיל המחאה סדי בן-שטרית, שטען כי היא משסה את תומכי נתניהו נגד מפגינים שכמותו; תבעה את העיתונאי רון קופמן בעקבות טור ב"מעריב" שבו כינה אותה "חמצן קולני"; תבעה את פעיל המחאה עו"ד גונן בן-יצחק בעקבות ציוץ שבו כתב כי כינתה את המפגינים נגד נתניהו "מפיצי מחלות"; ותבעה גם את אייל ברקוביץ' וקשת 12, לאחר שאמר בשידור שהפגנה נגד שקד ובנט "מעודדת לרצח".

46504-10-21