נפתלי בנט לאחר שנבחר ליו"ר מפלגת הבית-היהודי, 14.11.12 (צילום: יוסי זליגר)

נפתלי בנט לאחר שנבחר ליו"ר מפלגת הבית-היהודי, 14.11.12 (צילום: יוסי זליגר)

בעל ההון הישראלי-בריטי קונרד מוריס, אבי רעייתו של מו"ל "מעריב" ו"מקור ראשון" שלמה בן-צבי ושותפו בעסקים, תרם בחודשים האחרונים עשרות אלפי שקלים לשניים מהמנצחים הגדולים בבחירות הפנימיות של מפלגת הבית-היהודי: יו"ר המפלגה הנכנס נפתלי בנט והמתמודדת החדשה איילת שקד, שדורגה במקום השלישי.

על-פי נתוני מבקר המדינה, המפקח על מערכת גיוס התרומות של מועמדי המפלגות לכנסת, בספטמבר האחרון תרם מוריס לבנט 10,800 שקל, ובשלהי אוקטובר תרם לו סכום נוסף של 19,385 שקל. סכום התרומות המצטבר, 30,185 שקל, ממצב את מוריס כתורם הגדול ביותר ברשימת תומכיו הכלכליים של בנט, מלבד בנט עצמו שתרם את מרבית הכספים לקמפיין שלו. למתמודדת שקד, המשובצת במקום החמישי ברשימת הבית-היהודי–האיחוד-הלאומי לכנסת ה-19, תרם מוריס באחרונה 10,800 שקל.

מוריס אינו תורם רק למועמדי מפלגת הבית-היהודי. שמו מופיע גם ברשימת תורמיו של השר יולי אדלשטיין, המכהן כחבר-כנסת מטעם הליכוד. על-פי נתוני המבקר, במאי 2011 תרם מוריס לאדלשטיין 6,202 שקל לצורך התמודדות בבחירות הפנימיות במפלגה.

יחסיהם של מוריס ובן-צבי אינם מוגבלים לתחום המשפחתי. מוריס מסייע לבן-צבי במימון עסקיו, ובמסגרת זאת ערב לו לצורך מימוש העסקה שבמסגרתה רכש את "מעריב". בני הזוג מוריס, קונרד ורות, העמידו לרשות בן-צבי ערבות בנקאית של שני מיליון שקל, שנועדה להבטיח כי החברה שבאמצעותה רכש את "מעריב", אחוזת הירש ישראל תשנ"ד בע"מ, תעמוד בהתחייבויותיה כפי שפורטו בחוזה המכירה. במקרה שלא יעמוד בתשלומים, יקוזז חובו של בן-צבי מהסכום שהעמידו לצורך זה הורי רעייתו.