גם ליסה לא תעזור

Marge Simpson Playboy Photos- Revealed! - The Hollywood Gossip

מתברר שאפילו פטמותיה הצהובות של מארג' סימפסון, שמתכבדת להיות החודש נערת השער של "פלייבוי", לא מסוגלות להציל את מגזין הגברים הוותיק מקריסה מוחלטת. השבוע דווח שהחל מינואר 2010 תצנח התפוצה של "פלייבוי" ב-38% (מ-2.6 מיליון עותקים ל-1.5 מיליון עותקים). כמו כן הוחלט שבשנה הבאה יראו אור רק עשרה גליונות של המגזין.

חטיפה בחמישה חלקים

18hostage.html

18hostage.html

דייוויד רוד, עיתונאי ה"ניו-יורק טיימס", שנחטף והוחזק בידי הטליבאן במשך שבעה חודשים ועשרה ימים עד שהצליח להימלט, החל לספר את סיפורו המרתק. את החלק הראשון, מבין חמישה, תוכלו למצוא כאן.

בינתיים רק מדברים

Times Says It Will Cut 100 Newsroom Jobs - Media Decoder Blog - NYTimes.com

ואם כבר ה"ניו-יורק טיימס": השבוע דווח שהעיתון מתכוון לפטר כמאה מעובדיו. בתגובה לידיעה, שפורסמה באתר העיתון, הביעו הקוראים צער רב על הצעד המתוכנן, ובאופן מפתיע כמעט 40% מהטוקבקיסטים אף התנדבו להתחיל לשלם עבור תוכני האתר.

רוח גבית לאובמה

Why Fox News Is Un-American  Newsweek Newsweek Voices - Jacob Weisberg  Newsweek.com

בשבוע שעבר סיפרנו שהבית הלבן כועס על רשת החדשות פוקס. כעת גם ג'ייקוב וייסברג מ"ניוזוויק" קופץ על העגלה ומשתף את קוראיו בזעמו הבלתי נשלט. במאמר שפורסם השבוע הוא מכנה את שידורי פוקס בשם התואר הצבעוני "זבל" ומסביר מדוע לדעתו הרשת עוסקת בפעילות "אנטי-אמריקאית" שמסכנת את ילדינו.

מאחורי הרוח הגבית של אובמה

Caught On Tape- Obama Adviser Explains How To Control Media

ואם כבר הבית הלבן, אניטה דאן, האחראית לענייני תקשורת של נשיא ארצות-הברית, חושפת בסרטון חדש ומרתק את האסטרטגיה ששימשה אותה ואת צוותה בהתמודדות עם התקשורת במהלך הקמפיין הנשיאותי המאוד מוצלח.

תאשימו את הקוראים

Video- Kelly Clarkson Retouch Flap Continues at NBCU Ad Event

לוסי דנציגר, העורכת הראשית של מגזין הבנות "Self", יוצאת להגנתו של הפוטושופ וטוענת שהשימוש בו חיוני עבור עיתונים שעוסקים באופנה. מדוע? כי קוראות העיתונים הללו כבר למדו לצפות למצוא בין עמודיו רק נערות רזות. גם אם אותן נערות (כמו זמרת הפופ קלי קלארקסון, לדוגמה, שגופה רוטש בקיצוניות עת הופיעה לאחרונה על השער) אינן כה רזות במציאות.

בין שוורצנגר לניקולסון

Schwarzenegger signs new anti-paparazzi law - CNN.com

ארנולד שוורצנגר נתקל בלא מעט צלמי פפרצי נודניקים בשנים שהיה כוכב סרטי פעולה. כעת, כשהוא משמש מושל מדינת קליפורניה, הוא מתכוון להילחם בהם. כי אין לו דברים חשובים יותר לעשות. ובינתיים, עדיין בקליפורניה, הארווי לוין, הבעלים של אתר הרכילות TMZ, זועם על משטרת לוס-אנג'לס, שפעלה לטענתו בדרכים לא חוקיות כדי לחשוף את המקור המשטרתי שהדליף לאתר את הסיפור הגדול והבלעדי על אודות מעלליו האנטישמיים של מל גיבסון השיכור (עיקרי הפרשה כאן). "המשטרה עושה לי את מה שעשו לג'ק ניקולסון בסרט 'צ'יינה-טאון'", אמר השבוע לוין. ככה זה כשנותנים לכוכב סרטי פעולה לנהל מדינה.

יס סר

Chamber Of Commerce In Climate Change Hoax - NPR

כבר כתבנו כאן כמה פעמים על "יס מן", חבורת האקטיביסטים המשעשעת שמוציאה לפועל מתיחות אנטי-תאגידיות מתוחכמות. גם השבוע, כך התברר מעט באיחור, הם היו עסוקים. הודעה לעיתונות שהוציאו בשם לשכת המסחר האמריקאית, ובה הודיעה הלשכה לכאורה על מהפך בגישתה לחקיקה שקשורה להתחממות כדור הארץ, פורסמה בלא מעט כלי תקשורת (ביניהם "ניו-יורק טיימס", "וושינגטון פוסט" ורויטרס) וגרמה לבלגן גדול. כמה גדול? כה גדול שברויטרס נאלצו להודות שבהחלט ייתכן שלידיעה המפוברקת היתה השפעה על השווקים הפיננסיים.

ניו-גיניאה נגד ה"ניו-יורקר"

Fresh Legal Jab At 'The New Yorker' - Forbes.com

בני שבט מגיניאה החדשה הגישו תביעת דיבה על סך 45 מיליון דולר נגד ה"ניו-יורקר". הסיבה? אי-דיוקים רציניים שנפלו בכתבה הזאת, שפורסמה בשנה שעברה ועסקה בקרבות שבטיים שהתנהלו במדינה. המעניין הוא שלא רק בני השבט סבורים שהכתבה, שעליה חתום זוכה פרס פוליצר ג'ארד דיימונד, בעייתית. גם באתר "סטינקי ג'ורנליזם" הקדישו לה לא מעט תשומת לב, ולא כדי לשבח ולהלל אותה.