מפלגת רע"מ חויבה לפצות את אילה חסון ב-4,000 שקלים במסגרת הליכי תביעה שהמפלגה הגישה נגד העיתונאית, וזאת בשל ניסוח כתב התביעה באופן פגום.

לפני כשנה הגישה המפלגה, ולצידה העמותה האיסלאמית למען יתומים ונזקקים ("סיוע 48") ומנהלה ראזי עיסא, תביעת דיבה בסך 300 אלף שקלים נגד חברת רשת מדיה בע"מ וחסון. במוקד התביעה עמדה כתבה שפרסמה חסון תחת הכותרת "בכיר ברע"מ נכח בכנס בעזה עם בכיר בחמאס".

לפי כתב התביעה, שהוגש באמצעות עורכי-הדין גלעד שר ואיתן טוקר, הכתבה היתה חלק ממאבק פוליטי של רשת וחסון נגד שותפותה של רע"מ בקואליציה בישראל. עוד נטען כי בפאנל פרשנים ששודר מיד בעקבות הכתבה נוצר קשר ברור בין המשא ומתן להקמת הקואליציה לבין העברת הכספים לחמאס בעזה.

בכתב ההגנה של חסון ורשת, שהוגש באמצעות עורכי-הדין רם ז'אן ורועי דותן, נטען כי בכתבה לא פורסם כלל שכספי תקציב המדינה הועברו באמצעות העמותה לחמאס, תקציב שממילא טרם אושר באותו המועד בכנסת. הכתבה והדיון שלאחריה, כך לפי כתב ההגנה, רק "נועדו להציף את העובדות בפני הציבור ולעורר שיח בנוגע למשמעויות הציבוריות שעשויות לנבוע מהן".

בשבוע שעבר התקיים דיון ראשון בתביעה בפני השופט יאיר דלוגין, שלפי הפרוטוקול פתח את דבריו בהבהרה כי כתב התביעה "לא יכול לעמוד כמו שהוא".

השופט ביקר את ניסוח כתב התביעה והבהיר כי יש צורך לתקנו ולנקוב במילים המדויקות שלטענת התובעים מהוות לשון הרע כלפיהם. בשלב מסוים אף אמר השופט דלוגין לבא-כוח רע"מ "אדוני לא הבין את המחדל, לא הפנים את הפסיקה ומה הסיבה שהפסיקה קבעה שבפרט, לא רק, בתביעות לשון הרע צריך לציין כל מילה".

בסופו של הדיון קבע השופט דלוגין כי התובעים ינסחו מחדש את כתב התביעה כך שיבהיר מה בדיוק מהווה לשון הרע. בשל העובדה שהנתבעים ייאלצו להגיש כתב הגנה מתוקן חייב השופט דלוגין את רע"מ ויתר התובעים לשלם לחסון ולרשת 4,000 שקלים.

49290-11-21