השרה מירי רגב פרסמה אמש (14.7) בעמוד הפייסבוק שלה פוסט ביקורתי נגד  ההפגנה שנערכה מול מעון ראש הממשלה בירושלים, בליווי תצלום מהפגנה שנערכה לפני שבע שנים במחאה על מדיניות הממשלה בנוגע למונופול הגז.

אמש נערכה הפגנה סוערת מול בית של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בדרישה כי יפנה את מקומו על רקע האשמתו בפלילים. סמוך לחצות פרסמה שרת התחבורה רגב פוסט קצר בפייסבוק, ובו כתבה: "הפגנה וחופש ביטוי כן, אלימות והסתה לא. הגיע הזמן לעצור בטרם יהיה מאוחר מדי. בושה וחרפה". לפוסט צירפה רגב תצלום שבו נראה מפגין מניף שלט ועליו מלה אחת: "מרד".

הפוסט של רגב זכה עד כה לאלפי תגובות ומאות שיתופים, ואולם, כפי שפרסם הבוקר הפעיל החברתי יוסי דורפמן, התצלום שפרסמה רגב צולם בכלל בשנת 2013. "התחבר לה כנראה טוב השלט 'מרד' לתיאור ההפגנה כאלימה", כתב דורפמן, והוסיף כי זיהה את מקור התצלום כיוון שהיה ממארגני ההפגנה ההיא. התצלום שפרסמה רגב צולם ב-8 ביוני 2013 על-ידי צלמת סוכנות פלאש 90 מרים אלסטר, כפי שניתן לראות באתר סוכנות הצילומים.

פוסט שפרסמה מירי רגב ב-14.7.2020 עם תצלום משנת 2013

פוסט שפרסמה מירי רגב ב-14.7.2020 עם תצלום משנת 2013

דורפמן ציין כי לא היה צריך להיות אחד ממארגני ההפגנה נגד הגז כדי להבין שהתצלום אינו קשור להפגנה שנערכה אתמול בירושלים. כך, לדוגמה, אחד המפגינים שנראים בתצלום לובש חולצה עם הכיתוב "עוצרים את שוד הגז" (רק חלק מהכיתוב נראה בתצלום). בנוסף איתר דורפמן את התצלום באתר טורקי בפרסום משנת 2016.

יועץ התקשורת של השרה רגב, חיים גריידינגר, מסר בתגובה: "התמונה פורסמה באתרי חדשות, ולכן נעשה בה שימוש בתום לב לגבי הפוסט המדובר. עם פנייתכם הוחלפה התמונה במיידי. הטענה כאילו מדובר בניסיון להטעות מגוחכת, בשל העובדה שהתמונות והצילומים הלילה בירושלים חמורים יותר מכפי שהופיע בפוסט. מובן מאליו כי השרה רגב לא היתה מעורבת בבחירת התצלום לפוסט".