צילום מסך של הידיעה באתר "עניין מרכזי" (לחצו להגדלה)

צילום מסך של הידיעה באתר "עניין מרכזי" (לחצו להגדלה)

לשכת בנימין נתניהו הכחישה השבוע שמועות כי יו"ר הליכוד לשעבר לקה בסרטן. ידיעה על השמועות הופיעה ביום ראשון בבוקר באתר האינטרנט של רמי יצהר, "עניין מרכזי", כשהוא עצמו חתום עליה. "הולך ומתעצם גל השמועות על כך שיו"ר הליכוד והמועמד המועדף על ידי הציבור לתפקיד ראש הממשלה הבא, בנימין נתניהו, חלה בסרטן", נכתב בידיעה, ובהמשך נמסר כי "למערכת 'עניין מרכזי' הגיעו כמה דיווחים, המפרטים בדיקות וטיפולים רפואיים שניתנו לכאורה לנתניהו בזמן האחרון".

יצהר ציטט שמועה "על מחלה ממארת וסיכויי החלמה קלושים", ואף נזף בנתניהו על כך שאינו מגיב לשמועות וסיים בקריאה: "'עניין מרכזי' קורא לנתניהו להגיב בהקדם".

התגובה אמנם לא איחרה לבוא. הבוקר, במדור הרכילות של "סופשבוע" של "מעריב", פירסמה ליאורה גולדנברג-שטרן כי זמן קצר לאחר פרסום הידיעה באתר "קיבל יצהר טלפון מלשכת נתניהו, פלוס איום בתביעת דיבה שלא תישכח לעולם", מה שהוביל להורדתה המהירה של הידיעה ופרסום הכחשה במקומה. הכחשה שאפילו לא הזכירה את עצם העניין המוכחש.

אלא שלא רק לשכת נתניהו מכחישה, גם יצהר עצמו מכחיש. רכילאית "מעריב" שוחחה עימו, והוא הכחיש שידיעה כזו עלתה באתר שלו בכלל. "זה בכלל לא האתר שלנו", אמר יצהר ל"מעריב". גם לאחר שהרכילאית מתעקשת אומר לה יצהר: "זה לא 'עניין מרכזי' העלה את זה. את צריכה להיות עיתונאית הוגנת".

"לא העלית ידיעה שלביבי יש סרטן חו"ח?".

"לא. חד-משמעית לא".

תגובתו של רמי יצהר לידיעה שלעיל לא הגיעה עד לשעת הפרסום.