רק בשבוע שעבר דיווחנו כאן על צמצום מספר עמודי הבורסה בעיתון "דה-מרקר",  מ-14 עמודים לשמונה בלבד. והנה, בתזמון מקרי, בערבו של אותו יום שבו התפרסמה הידיעה על הקיצוץ  ב"דה-מרקר", ביצע העיתון הכלכלי "גלובס" קיצוץ דומה. החל מגליון יום רביעי האחרון של "גלובס", במקום 13 עמודים ובהם פירוט נתוני הבורסה מדי יום, מוגשים לקורא תשעה עמודי נתונים בלבד, תוך ויתור על ארבעה עמודים של נתוני קרנות הנאמנות.

נראה כי ההחלטה לוותר דווקא על נתוני קרנות הנאמנות נובעת מכך שבעוד ש"גלובס" הגיש מדי ערב לקוראיו את נתוני המניות ואגרות החוב של יום המסחר שזה עתה הסתיים, שערי קרנות הנאמנות שצורפו למוסף "שוק ההון" של העיתון התייחסו בכל פעם ליום הקודם, וזאת בשל מועד הירידה לדפוס של "גלובס", אשר אינו מאפשר לו להגיש את הנתונים המעודכנים ביותר.

יחד עם זאת, לקהל המשקיעים בבורסה, קהל היעד המובהק של עיתון "גלובס", פרסום הנתונים על בסיס יומי הוא כלי מקצועי בסיסי. אף שניתן ללקט את הנתונים גם מרשת האינטרנט, ריכוזם בטבלאות מסודרות מקל על העבודה, והדפסתם על בסיסי יומי מחלצת את המשקיעים מתלות בחיבור אינטרנטי שוטף.

"אנחנו מקווים שבעקבות ההתפתחויות הטכנולוגיות ואימוץ האינטרנט נוכל יחד עם שאר העיתונים להקטין את מספר העמודים של הנתונים, לרווחת כדור הארץ", מסר ל"העין השביעית" עורך "דה-מרקר" סמי פרץ בשבוע שעבר. נראה כי ב"גלובס" נענו לקריאה, וההתחשבות במצבו של כדור הארץ הפכה לאופנה החדשה בעיתוני הכלכלה.

עדכון 21.1: חגי גולן, עורך "גלובס", אישר כי ההחלטה להוריד את שערי קרנות הנאמנות נובעת מהתייחסותם ליום הקודם, אך הוסיף כי הקיצוץ אינו גורף וכי מדי פעם, בהתאם לשיקולי עריכה, יחזרו שערי הקרנות להופיע. גולן הכחיש כל קשר בין הקיצוץ ב"גלובס" לבין המהלך הדומה שביצע "דה מרקר".