באתר חדשות התקשורת והפרסום אייס פורסמה ביום חמישי האחרון ידיעה שלפיה עיתון "מעריב" מינה, לראשונה בתולדות העיתונות הישראלית, כתב קבוע במרוקו. על-פי הידיעה, נועם ניר, ישראלי המתגורר במרוקו, יחל לכתוב לעיתון בזמן הקרוב. עוד צוין כי ניר צויד במכתב מעורך "מעריב", יואב צור, שיסייע לו בהשגת תעודת עיתונאי מקומית.

מאחורי המהלך, כך דווח באייס, עומד איש יחסי-הציבור עופר שטרית, המארגן זה שנים טיולים קבוצתיים למרוקו. נראה כי היחצן הגיע למסקנה שריבוי ידיעות על יעד התיירות יסייע לו לקבע את מרוקו בתודעת הציבור, וכך למשוך קוראים ישראלים לטייל במדינה. לשם כך חיבר בין ניר, איש עסקים, פעיל בקהילה היהודית המקומית ומכר שלו, ובין העיתון. האם מדובר במיקור חוץ של עבודת המערכת? האם "מעריב" מקבל משטרית תמורה כלשהי עבור פרסום ידיעותיו של ניר?

שטרית מסר כי אכן קישר בין הכתב ל"מעריב" וכי עשה זאת מתוך תשוקה להעמיק את ההיכרות של הישראלים עם מרוקו ויהדות מרוקו, תחום הקרוב ללבו. שטרית ציין כי האדם היחיד שהוא מכיר ב"מעריב" הוא יואב צור, וכי הוא אינו מבקש ולא יבקש שום תגמול על כך. "הניסיון לקשור אותי כגורם בעל אינטרס מסחרי לעניין כתב החוץ במרוקו של העיתון 'מעריב' הוא מקומם ולא צודק בעיני", אומר שטרית.

מ"מעריב" נמסר כי שטרית אכן היה מי שהציע לעיתון את שירותי ניר, אך הודגש כי אין מדובר במינוי קבוע של כתב במדינה, וכי אם ניר יפרסם ידיעות, הוא יתוגמל כפרילנסר. עוד נמסר כי איש יחסי-הציבור שטרית לא דרש ולא יקבל מאום עבור הקשר שיצר בין הכתב לעיתון.