כותרת ראשית באתר "גלובס", 23.3.2010

כותרת ראשית באתר "גלובס", 23.3.2010

"כמעט עשר שנים אני העורך של אתר 'גלובס', כ-3,500 ימים לא תמימים במיוחד", התוודה לאחרונה דורון אביגד ברשימה שפירסם, "וכמעט בכולם התחבטתי בשאלה מה תהיה, לכל השדים, הידיעה הבאה שתעיף היום את האתר".

היום התשובה לשאלה זו היתה ידיעה על ענבל אור, מנכ"ל חברת נדל"ן, שכונתה על-ידי פרשן בטלוויזיה "פצצונת מין". ידיעה זו התמקמה לה בכותרת הראשית של דף הבית, לא פחות, ומי שהקליק עליה הגיע לעמוד שבו, לצד כמה פסקאות של טקסט מטעם "שירות 'גלובס'", הופיעו שני תצלומים גדולים של אור. באחד מהם נראתה במחשוף נדיב.

על התחבטויותיו באשר לידיעה שתעיף את האתר כתב אביגד בגיליון האחרון של "ליידי גלובס", שהוקדש כולו ל"באזז". אביגד סיפק ברשימתו את תובנותיו באשר לגורמים שהופכים ידיעה חדשותית רגילה לידיעה שיוצרת באזז, ובין היתר כתב כי "הנצרות מזהירה את מאמיניה מפני הגרגרנות, החמדנות, הזעם, העצלות, הגאווה, הקנאה ותאוות הבשרים. אלא שבשבע התכונות הרעות הללו צפונים גם שבעה כפתורים לחיצים אדומים, משאת נפשו של כל עורך חובב טוקבקים.

"לתאוות הבשרים לא חסר כלום, ועובדה קיימת היא שתמונה של בר רפאלי בידיעה כלשהי ב'גלובס' בדרך כלל מקפיצה את הטקסט לצמרת 'הנקראות ביותר באתר היום'. כן, כן, זה קורה גם ב'גלובס', מעוז המקצועיות וסיקור שוק ההון – וזה דווקא יפה בעיני. זה שאת או אתה מתעניינים בכלכלה, אין פירושו שאתם נדרשים לתלות את היצרים שלכם בכניסה למטבח האינטרנטי של 'גלובס'. למעשה, אשמח אם תיכנסו ככה בריצה, עם בוץ על הנעליים".

הבוץ מהנעליים של "פצצונת המין" הגיע הפעם, כאמור, עד לכותרת הראשית. לתאוות בשרים בוודאי היה חלק בכך. גם לחמדנות ליצירת באזז.

בתגובה לפניית "העין השביעית" מסר אביגד כי הידיעה מוקמה בכותרת הראשית לזמן קצר בלבד, "עוררה עניין עצום וגם נגעה בשניים מתחומי הסיקור הפופולריים ביותר של 'גלובס': קבוצות הרכישה בנדל"ן ומדיה".

עוד מוסיף אביגד: "אני מאמין שבאתר חדשות אינטרנטי, שמחליף יותר מעשר כותרות מדי יום, מותר לנוע בזהירות מדי פעם על המנעד שבין המעניין לחשוב. אתה סבור שהרחקנו לכת מדי? יכול להיות, אין כאן נוסחה מדויקת. השורה התחתונה (והעליונה), שאליה אנחנו תמיד שואפים להגיע, היא אתר מקצועי, אך גם מרתק וחי; כלי עבודה, אך גם מגנט רייטינג וטוקבקים. כמובן, תוך נאמנות לאמת ולמציאות הכלכלית מיד עם התרחשותה".