העיתון "גלובס" יצא אתמול בכותרת ראשית ופרויקט מיוחד שנדיר לראות כמותם בעיתונות הכלכלית בישראל. "ביקורת על נתניהו: מדיניות המס מגדילה הפערים ומחסלת את מעמד הביניים", קראה הכותרת הראשית, וכל התוכן המערכתי בעמודים הראשונים של קונטרס החדשות הוקדש לניתוח מדיניות המס של ראש הממשלה ועליית מחירי הדיור, החשמל, התעופה, המים, הסלולר, המזון ועוד.

בכפולה הפותחת של העיתון, תחת הכותרת "המסים עקיפים אבל הפגיעה ישירה", כתבו שי ניב ואדריאן פילוט על המחיר שמשלם מעמד הביניים בשל מדיניות המסים של ראש הממשלה. "המחירים מתייקרים והולכים בכל תחומי החיים, אבל יש גם מרוויחים, מדיניות המס של נתניהו מיטיבה עם העשירים", נכתב בכותרת המשנה. לידיעה המרכזית של הפרויקט המיוחד על קריסת מעמד הביניים התלווה תצלום אילוסטרציה של הצלמת תמר מצפי, שכיתובו קרא: "מבלים בפאב בפלורנטין. מחיר הבילוי עולה".

האם הבליינים שמופיעים בתצלום הם דוגמה מייצגת למעמד הביניים הנשחק? אחד מהם נראה דומה באופן חשוד לזאבי ברגמן, מנכ"ל חברת נייס-מערכות, לשעבר מנכ"ל קומברס ואחד מהשכירים העשירים בישראל. לצדו מופיעה בתצלום מי שנראית באופן חשוד דומה מאוד לרעייתו, שופטת בית-המשפט המחוזי בתל-אביב רות רונן.

ובעצם, אם גם תמונת אילוסטרציה של קהל אקראי בפאב בדרום תל-אביב מעלה נציגים של העשירון העליון, ייתכן שהתצלום שבחרו ב"גלובס" יכול בכל זאת לשמש אילוסטרציה לשחיקתו של מעמד הביניים.