חברת ידיעות-אחרונות בע"מ תשלם פיצוי בסך 10,000 שקל לאדם שטען כי לא התקבל לעבודה אצלה בגין אפליה נגד שומרי שבת, כך נקבע בהסכם פשרה שאליו הגיעו הצדדים בשבוע שעבר.

ערן זהר, סטודנט שומר מצוות, ביקש להתקבל לעבודה ב"ידיעות אחרונות", שהוגדרה במודעת דרושים כ"סוגר מודעות". לטענתו, לאחר שעבר אבחון גרפולוגי, בדיקת פוליגרף וראיון, נאמר לו כי התקבל לעבודה. אלא שאז הובהר לו כי בניגוד לכתוב במודעת הדרושים, העבודה כוללת משמרת אחת בימי שבת שמתחילה לפני צאתה. בעקבות הודעתו כי יוכל להגיע למשמרת זו רק לאחר צאת השבת, נאמר לו כי המשרה כבר אינה רלבנטית עבורו. באמצעות עו"ד עדי אברהמוב תבע זהר 100 אלף שקל פיצוי בטענה לאפליה על רקע דתי.

ב"ידיעות אחרונות" טענו, באמצעות עו"ד ארז רייפנברג, כי הם אינם מפלים על רקע דתי או כל רקע אחר, וכי ההחלטה שלא להעסיק את זהר לא היתה קשורה לעובדה שהוא שומר מצוות, אלא ל"חוסר תום לב והפרת חובת הגילוי הנאות, שגרמו לאובדן האמון" בו. לטענת העיתון, זהר לא גילה כי הוא שומר שבת ברגע שנאמר לו כי יש משמרת המתחילה לפני צאת השבת, אלא רק לאחר שהתקבל לעבודה.

בשבוע שעבר הגישו הצדדים לבית-הדין האזורי לעבודה בתל-אביב-יפו הסכם פשרה ולפיו בלי שהצדדים יודו בטענה כלשהי של הצד שכנגד, תשלם ידיעות-אחרונות בע"מ פיצוי בסך 10,000 שקל בגין עוגמת הנפש שנגרמה לזהר. הרשמת עדי ריכטמן נתנה להסכם תוקף של פסק דין.

1-10-13