רביב דרוקר, חברת החדשות של ערוץ 10 והערוץ עצמו התחייבו לסקר באופן "הוגן וענייני" את שרה ובנימין נתניהו, כך נכתב בהסכם הגישור ששם קץ זמני לשתי תביעות דיבה שהגישו בני הזוג נתניהו נגד העיתונאי והערוץ בעקבות התחקיר שפירסמו על נסיעותיו של נתניהו לחו"ל. על ההסכם דיווח לראשונה ברק רביד באתר "הארץ". הסכם הגישור הוגש בשבוע שעבר לבית-משפט השלום בירושלים וקיבל היום תוקף של פסק דין.

לפי הסכם הגישור, שנוסח בעזרת המשנה לנשיא בית-המשפט העליון בדימוס תיאודור אור, "ערוץ 10 פנה לראש הממשלה ולרעייתו וביקש מהם בתור מחווה מצדם כלפי הנתבעים שלא לנהל כעת את התביעות הנ"ל נגדם ולמחקן, וזאת בהתחשב במצבו הקשה של שוק התקשורת בכלל, ושל ערוץ 10 בפרט, ובשים לב לקשיים הכלכליים החריפים בהם נתון ערוץ 10".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה במטוס אל-על, יולי 2010 (צילום: עמוס בן-גרשום, לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה במטוס אל-על, יולי 2010 (צילום: עמוס בן-גרשום, לע"מ)

בהמשך נכתב כי "ראש הממשלה ורעייתו נעתרו לבקשה, וכמחווה כלפי ערוץ 10 הם מבקשים בזה למחוק את שתי התביעות, מבלי לקיים את ההליך המשפטי בהן", אך נוסף תנאי שלפיו "ראש הממשלה ורעייתו שומרים על מלוא זכותם לחדש את ההליכים המשפטיים נגד כל אחד מהנתבעים בכל אחת משתי התביעות בכל עת, על-פי שיקול דעתם הבלעדי".

במלים אחרות, מעל דרוקר וחברת החדשות של ערוץ 10 מרחף איום להגיש מחדש את התביעות בכל מועד שבני הזוג נתניהו יבחרו. "מבלי להתייחס לעניינים מושאי התביעות הנ"ל", נכתב בהמשך הסכם הגישור, "הנתבעים מבהירים כי ינהגו באופן הוגן וענייני כלפי ה"ה שרה ובנימין נתניהו, בהתאם למדיניותם כלפי יתר האישים והגורמים אותם הם מסקרים".

את בני הזוג נתניהו ייצג עו"ד דוד שמרון, ואת הנתבעים ייצג עו"ד ראובן בכר.

* * *

להורדת הקובץ (PDF, 163KB)