השער האחורי של "מעריב". 3.8.10

השער האחורי של "מעריב". 3.8.10

המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הגליל והנגב, סילבן שלום, חגג היום את יום הולדתו, אבל כבר אתמול הזדמנה לו הפתעה נעימה. בשער האחורי של "מעריב" הופיעה ידיעה שכותרת המשנה שלה הודיעה: "חוגגים מחר יום הולדת? אתם בחברה טובה".

על-פי הידיעה, "צריך לא מעט שכל וכישרון כדי להפוך למנהיג. אבל מי שמאמין באמונות טפלות עשוי אולי להסתמך על גורם חשוב נוסף – תאריך הלידה. בצירוף מקרים משעשע, כמה מהמנהיגים החשובים בעולם יחגגו מחר – 4 באוגוסט – יום הולדת".

הידיעה מנתה את נשיא ארה"ב ברק אובמה, ראש ממשלת ספרד חוסה לואיס רודריגס ספאטרו, ראש ממשלת שבדיה פרדריק ריינפלדט ודוכס אוסטריה ליאופולד הראשון, וציינה כי כולם נולדו ב-4 באוגוסט. "ואפילו נציג ישראלי", הוסיפה הידיעה לקראת סיום, "המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הגליל והנגב, סילבן ('סטיב') שלום". הידיעה נחתמה במשפט "שלום אמנם לא נראה כמי שנמצא על המסלול הישיר לראשות הממשלה – אבל תאריך הלידה שלו מנבא אחרת".

הנה עוד צירוף מקרים משעשע: השר שלום הוא בעלה של ג'ודי ניר-מוזס-שלום, שותפתו לעסקים של זכי רכיב, שרכש לאחרונה כמחצית מהבעלות על "מעריב".

הקרדיט לידיעה בשער האחורי של "מעריב" נמסר ל"סוכנויות הידיעות". בהחלט ייתכן כי ידיעה על ימי הולדת של מנהיגים שונים ב-4 באוגוסט פורסמה אתמול בסוכנויות הידיעות, אך חיפוש אחריה בשלושתמנועיהחיפוש המובילים ברשת לא הניב פרי (הידיעה היחידה שמכילה את שמות נשיא ארה"ב, ראש ממשלת ספרד וראש ממשלת שבדיה נמצאה באתר וייטנמי ועניינה דירוג תריסר הנשים היפות ביותר שנשואות לפוליטיקאים. שמה של ג'ודי ניר-מוזס-שלום נפקד).

"פוליטיקאים כבר התקשרו אליך לברר?", התעניין לאחרונה עורך "גלובס" חגי גולן אצל זכי רכיב, בעקבות השקעתו בעיתון "מעריב". "לנסות להשפיע, למה כתבו ככה, למה כותבים ככה או הולכים לכתוב ככה, קיבלת כבר טלפון ראשון?", שאל גולן. "קיבלתי טלפונים ועניתי בנימוס", השיב רכיב, "שלחתי אותם לדבר עם עופר".

ג'ודי ניר-מוזס-שלום סירבה להשיב לשאלת "העין השביעית" בעניין, ואילו מ"מעריב" נמסר כי "ב'מעריב' סירבו להגיב".