"מעריב", עמ' 15, היום

"מעריב", עמ' 15, היום

"מעריב", המוסף הכלכלי, היום

"מעריב", המוסף הכלכלי, היום

"בעיתון 'מעריב' אין ולא יהיה מקום למניעת פרסומים או להשפעה על תכנים בעקבות לחצים הנוגדים את עקרון חופש העיתונות", הבטיח לאחרונה עו"ד דוד פורר בשם דירקטוריון חברת מעריב-החזקות בע"מ. עו"ד פורר הדגיש כי "מעריב" נוסד על עקרון "אי-התלות של הדרג המקצועי בעיתון בגורמים ו/או במניעים החיצוניים לעבודה העיתונאית, לרבות אינטרסים של בעלי השליטה בעיתון". בכך שב ואישרר הבטחות קודמות, בין היתר מפי הבעלים החדש של העיתון נוחי דנקנר, בדבר חופש העיתונות של עובדי "מעריב".

הבוקר נתקלו קוראי "מעריב" בשתי דוגמאות למידת החופש של עובדי העיתון. עורכי החדשות ב"מעריב" היו חופשיים לחלוטין להחליט למקם בתחתית עמ' 15 ידיעת תצלום בשטח של כרבע עמוד, וזאת לרגל פתיחת מבצע חלוקת ילקוטים לילדים נזקקים בשיתוף רשת שופרסל, הנמצאת אף היא בבעלות נוחי דנקנר. "בין 10 ל-17 באוגוסט ניתן יהיה לתרום חמישה שקלים למען הפרויקט בכל סניפי הרשת", נכתב מתחת לתצלום שבו נראו, בין היתר, הבדרן צביקה הדר ומנהל העסקים של רשת שופרסל ריצ'י הנטר.

עורכי מוסף "עסקים" של "מעריב" היו חופשיים לחלוטין להחליט להדפיס אותו תצלום ממש ב"סיטי", מדור הרכילות של המוסף. "לא רק אתם מתכוננים לחזרתם של הילדים לבית-הספר", נכתב במדור, "גם ריצ'י הנטר, מנהל העסקים הראשי בשופרסל, מכשיר לכך את הקרקע [...] אגב, זמן קצר לאחר שנפגשו כדי להשיק את הפרויקט, המריאו הנטר והדר, כל אחד מהם בנפרד, לחופשה פרטית בארה"ב. הסיטי מוסר ד"ש".