בסוף שנות השמונים הריץ הבדרן דודו טופז את מופע היחיד "בלי חשבון", שכלל מערכון בשם "מוכר העיתונים", סאטירה על עיתוני התקופה. מוכר העיתונים בגילומו של טופז מדבר על מעצרו התיאורטי של מנהל בית-חרושת לסיגריות: "העיתונים רוצים לפרסם את השם שלו, אבל אסור להם, למה זה סוב יופיצר [השיבוש המכוון במקור], אז הם מנסים לרמוז. 'מעריב' כותבים: 'נעצר מנהל בית-חרושת'. למטה: 'אין עשן בלי אש'. 'ידיעות' כותבים, 'אין קשר בין מעצר מנהל בית-החרושת לבין עליית מחירי הסיגריות'. 'חדשות' כרגיל: תמונה ענקית של סיגריות, למטה: 'פרטים ב'מעריב''. למה שהם יתאמצו? העולם הזה – סנסציה: 'האם מנהל בית-החרושת שנעצר מנהל בכלא יחסים עם חווה יערי [אחת משתי הרוצחות של מלה מלבסקי]?'. אתה משתגע, קונה עיתון, בפנים – 'לא'. אבל שאלו".

גם בחדשות ערוץ 2 שאלו. עורכי התוכן של חדשות 2 באינטרנט מפעילים חשבון בטוויטר (פלטפורמת מיקרו-בלוגינג לעדכונים קצרצרים) ובו הם מפרסמים קישורים לידיעות שהעלו לאתר האינטרנט שלהם. ב-26.5.09 הם פירסמו שם טוויט (רשומה) שהפנה לראיון של גיא פלג עם טופז, לצד הכיתוב: "האם הבדרן הלאומי דודו טופז קשור לתקיפת אנשי התקשורת?". בראיון הכחיש טופז את השמועות מכל וכל, וחדשות 2 לא הציגו עובדות שיוכיחו ההפך.

השאלה הרטורית איפשרה לחדשות 2 לרמוז רמז עבה על מעורבות טופז בסיפור בלי לומר זאת במפורש, ובכך להפר את צו איסור הפרסום על חקירת התקיפה של סמנכ"ל רשת שירה מרגלית.

אתמול הסיר בית-המשפט את רוב האיסורים בצו, ובצהריים פירסם הגולש איתי בנר בטוויטר שלו קריאה לתייג את ההלצות וההגיגים בנושא טופז בתגית #dududidit ("דודו עשה את זה"), כדי להקל על הגולשים למצוא את כולם על-ידי חיפוש התגית במנוע החיפוש של טוויטר. מפעילי הטוויטר של חדשות 2, בקלולסיות עיתונאית-טוויטרית, צירפו את התגית המאשימה לשני טוויטים חדשותיים על מעצרו של טופז.

מה שאצל גולשים פרטיים היה בדיחה, הפך בטוויטר של חברת החדשות לאצבע מאשימה. חברת החדשות לא היתה מעזה ללוות את הסיקור בטלוויזיה בלוגו "דודו טופז עשה את זה", אבל באזורי הסְפָר של האינטרנט כנראה מותר להשתולל, לפחות עד שיגיע מבוגר אחראי. או תביעת דיבה.

הודעות בחשבון הטוויטר של חברת החדשות של ערוץ 2

הודעות בחשבון הטוויטר של חברת החדשות של ערוץ 2