ס' רפויה

ג'וליה לואי-דרייפוס זכתה לכך שיטביעו את שמה בשדרת הכוכבים בהוליווד. דייוויד דניאל, מפיק בכיר במחלקת הבידור של CNN, גילה שגיאה באיות שמה כפי שהוטבע בכוכב – Luis במקום Louis. הפוסט שלו בנושא באתר CNN עשה כנפיים, ובין אינספור הפניות שקיבל היה גם טלפון מלואי-דרייפוס, שהודתה לו, אבל הביעה צער על התיקון: "כל-כך הייתי רוצה שהם ישאירו את זה ככה, שגוי, כי ככה זה יכול היה להיות סיפור מופלא, מופלא". ויש גם זווית ישראלית: ב"עכבר העיר אונליין" (6.5.10) דיווחו על הפדיחה ותרמו שגיאה משלהם, "ג'וליה לואיס-דרייפוס".

אחד נגד 120

לפי החוק, ראש הממשלה חייב להיות גם חבר-כנסת. לפי הכותרת הראשית של "דה-מרקר" (30.4.10) – "אחד נגד 120: נתניהו נלחם על תוכנית ויסקונסין" – יש בכנסת ישראל 121 חברי-כנסת.

אחת נגד 100

כשפורסמה רשימת מאה המשפיעים השנתית של המגזין "טיים", התמרמרו ב-ynet ‫(29.4.10) על כך שאין אף ישראלי ברשימה, בעוד ראש הממשלה הפלסטיני דווקא נכלל בה. אלא שב-ynet פיספסו את הישראלית שהופיעה ברשימה, הפסיכולוגית פרופ' עדנה פואה. קוראים בבלוג "ולווט אנדרגראונד" חשפו שב-ynet שינו בעקבות כך את הכותרת מ"בין 100 המשפיעים: פיאד, ארדואן – ואף ישראלי" ל"100 המשפיעים: פיאד, ארדואן, בלי מנהיג ישראלי". טיפול דומה קיבלה הכתבה ב-ynet באנגלית.

טיול למיטיבי לסת

"ילדים, מימינכם תראו שן טוחנת, ואם תסתכלו היטב משמאלכם תוכלו לראות מחזה נדיר, שן בינה שרק החלה לצמוח. תיהנו בטיול הזה, ילדים, הוא האחרון שלנו, כי ככה החליט ראש הממשלה".

חדשות הספורט

הטניסאית שחר פאר מרוצה מאוד מהניצחון של ברסה על ריאל מדריד (אתר "הארץ", 5.5.10).

טכנולוגיה עילית

יאיר קליין, שכלוא בכלא הרוסי, הצליח לצלם את עצמו בתוך הכלא מבחוץ ("ידיעות אחרונות", 2.4.10).

סגפנות

צמתם ביום כיפור? בתענית אסתר? לפני ניתוח? פחחח. השר סילבן שלום צם במשך כל חייו (פייסבוק).

הנעדר הנסתר

אתר משטרת מחוז תל-אביב מדווח (29.3.10) שהנעדר אותר. אבל מיהו הנעדר?

טעות לעולם נשארת

מה עושים ב-nrgמעריב (19.4.10) כשטוקבקיסט מעיר על שגיאת איות?

1. מתקנים אותה.
2. משאירים אותה, אבל מפרסמים את הטוקבק, כדי שהקוראים יחליטו בעצמם מי צודק.

שמות

ריבוי המעורבים בפרשת הולילנד בילבל את "דה-מרקר" (23.4.10).

נ נח נחמ נחמיה שטרסלר ("הארץ", 30.4.10).

המשטרה שלחה תמונה של החשוד ירולובסקי עם השם "ירולובסקי" מוטבע עליה, כדי שהתקשורת לא תתבלבל. אז בוואלה התבלבלו וכתבו "ירובלסקי".

והיום בפינתנו "זה שאתה אח שלי לא נותן לך פטור", אהוד קינן (ynet, 25.4.10) מקפח את פרנסיס פורד קופולה ומייחס את סרטו "אפוקליפסה עכשיו" לסטנלי קובריק.

הערה לעורך

אני לא יודע לכמה טריטוריות נמכרה התוכנית, אני משאיר שם שלוש נקודות, אל תשכח להוסיף את המספר הנכון לפני ההורדה לדפוס ("גלובס", 25.4.10).

גוי גדול

תושב קדש-ברנע אחד חצה את הגבול למצרים, ועל כל קדש-ברנע תקצוף? (ynet, 25.4.10)

הותקף למוות בקללות הומופוביות

אין לי שום דבר נגד הומופובים, כמה מחברי הטובים ביותר הם הומופובים (ynet, 18.10.05).

החומה הצינית

מודעה לאירוע מכירת דירות במגדלים מצאה עצמה בחברה לא טובה ("ידיעות אחרונות", 16.4.10).

רוצה לדעת איך ליצור ענן וולקני? (אתר "הארץ", 19.4.10).

קומוניקט

עיתונאי יקר, שלחנו לך קומוניקט פתוח. אנא מלא את הפרטים החסרים ושלח אלינו. הפותר נכונה יזכה בפרס.

אצבע ב"עין השביעית"

הקורא הנאמן יובל פינטר מעיר על טעות בסקירת העיתונות ("העין השביעית", 3.5.10): "מערות טורה-בורה נמצאות בגבול פקיסטן-אפגניסטן. בורה-בורה הוא אי שליו באוקיאנוס השקט".

התיקונים הגיעו מיונתן שמידט, אהוד קינן, אורי ברייטמן, עידו רוזנטל, אורן פרסיקו, תומר "כRובי" ברעם, ויטלי מיז'יריצקי, יובל פינטר, יונתן כ', לינוי בר-גפן, חגי ריינמן, איתי אשר ועמרי רוזן.

איור עננים: Tecni Color ‫(cc-by-nc-sa); צילום מברשות שיניים: Marshall Astor – Food Pornographer ‫(cc-by-sa); אייקונים: פרויקט PICOL (רשיון cc-by-sa); איור גנדי: zaphad1 ‫(cc-by-nc).

נתקלתם בטעויות מעניינות בתקשורת? שלחו לינק וצילומסך (כך עושים זאת) לכתובת tikunim@kenans.net, וציינו אם ברצונכם לקבל קרדיט.