עיתון "הארץ" החל לאחרונה בשיתוף פעולה מסחרי עם ארגון פוליטי בשם ברית צדק ושלום. זהו ארגון אמריקאי הפונה ליהודים אמריקאים המזדהים עם צדה השמאלי של המפה הפוליטית, ומעיד על עצמו כי מטרתו לקדם פתרון של "שתי מדינות" לסכסוך היהודי-פלסטיני. באחרונה דווח כי הארגון עתיד להשתלב בג'יי-סטריט, השדולה היהודית שהוקמה לפני כשנה וחצי כדי לשמש אלטרנטיבה יונית לאיפא"ק.

באתר עיתון "הארץ" באנגלית מופיעים דרך קבע קישורים למיני-אתר משותף לעיתון "הארץ" ולארגון, שכתובתו ברשת נמצאת תחת דומיין העיתון. הקישורים אל מיני-אתר זה, בנוסח "תומכי ישראל חייבים לצדד בהקפאת התנחלויות", או "עברית וערבית מאוחדים בשירה", מופיעים תחת הכותרת "אובמה פועל למען שלום". קישורים אלה מוגדרים על-ידי האתר כחלק מהשותפויות המסחריות שלו.

בראש האתר המשותף ל"הארץ" וברית צדק ושלום מופיעים סמלילי העיתון, המוסף הכלכלי שלו "דה-מרקר" והארגון הפוליטי, המקשרים לאתרי הגופים הללו. כותרתו קוראת "שתי מדינות – עתיד אחד", וכלולים בו, בין היתר, הפניות למאמרים וכתבות של נטשה מוזגוביה, עמוס הראל, אבי יששכרוף ונתן גוטמן שהופיעו ב"הארץ" ועוסקים במדיניות אובמה במזרח התיכון, סרטונים המתעדים פגישות של נשיא ארה"ב עם מנהיגים באזור, גלריית תמונות של ברק אובמה ומידע מטעם הארגון על הסכסוך הישראלי-פלסטיני ומעורבותה של ארה"ב בו.

בחלקו העליון של כל עמוד מופיעה קריאה לתמוך בתוכנית השלום של נשיא ארה"ב במזרח התיכון, תוך הפניה לעצומה מקוונת המופנית לנשיא ובה מובעת תמיכה במהלכיו למען פתרון של שתי מדינות לשני עמים.

בעיתון "הארץ" הופיעו בעבר כמה התייחסויות לארגון ברית צדק ושלום, לפני שהחל שיתוף הפעולה הגלוי בין העיתון לארגון, כחלק מהסיקור הרגיל של הנעשה בקרב יהודי ארה"ב. גם הקו המדיני של ג'יי סטריט הובלט לא פעם בעיתון. כך, למשל, לאחר "נאום קהיר" של אובמה העדיפו ב"הארץ" להדגיש את התגובה החיובית של ג'יי-סטריט על פני זו של הארגון הגדול והוותיק יותר, איפא"ק.

החיבור האידיאולוגי בין "הארץ" לברית צדק ושלום נראה טבעי. העיתון אינו מסתיר את עמדותיו ביחס לסכסוך הישראלי-פלסטיני. בעבר, יש לציין, השתתף מו"ל "הארץ", עמוס שוקן, בסרטון שנועד לקדם את בחירתו של ברק אובמה לנשיא ארה"ב. על הקמת השדולה ג'יי-סטריט נכתב במאמר המערכת של "הארץ": "זו בשורה חשובה הן לתומכי השלום בישראל והן ליהדות ארה"ב [...] טוב לשמוע קול חדש מיהודי אמריקה".

החיבור המסחרי בין "הארץ" לברית צדק ושלום מפתיע יותר. עיתון עצמאי אינו נוהג לקיים שיתוף פעולה מסחרי גלוי עם ארגון פוליטי מובהק, גם אם מדובר בארגון שפעילותו ממוקדת במדינה זרה.

ממשרד יחסי-הציבור של ברית צדק ושלום נמסר כי הארגון אינו מגיב על המדיניות התקשורתית שלו. עורכי אתר "הארץ" בעברית ובאנגלית סירבו להגיב. המנהלת המסחרית של אתר "הארץ" באנגלית לא השיבה לפניית "העין השביעית".