הטיעון שעבר כחוט השני במתקפה חסרת התקדים של "מעריב" על "ישראל היום" ביום שישי האחרון נגע לחופש הביטוי וחשיבת ריבוי הדעות בעיתונות. שלל ידיעות בלתי חתומות הציגו את ההטיה הפוליטית של "ישראל היום" לטובת בנימין נתניהו, ושני הפרשנים הבולטים של "מעריב", בן-דרור ימיני ובן כספית, התריעו כל אחד בנפרד מפני היום בו יישאר בישראל עיתון אחד בלבד, עם דעה אחת בלבד. זאת על רקע מאמציו של מו"ל "מעריב", עופר נמרודי, להביא לחקיקת "חוק אדלסון" שימנע בעלות של אזרחים זרים על עיתונים בישראל.

כשכתבות הביקורת על "ישראל היום" עלו לאתר nrg של "מעריב", הן הובלטו בדף הבית והפכו בתוך זמן קצר למוגבות ביותר באתר, כפי שניתן לראות מתצלום המסך שלעיל. עם ישראל ניצל את חופש הביטוי והביקורת והזכות למגוון דעות, כדי להביע בתגובות את דעתו, המנומקת, על "ישראל היום", אבל גם על "מעריב" ("שכחתם איך מעריב איתרג את שרון ואולמרט", כתב הגולש יאיר; "אפשר לחשוב שמוזס, דנקנר ונמרודי לא מקורבים לאף פוליטיקאי בארץ" כתב הגולש יוני).

או אז התברר גבול חופש הביטוי על פי "מעריב". סביב השעה שמונה בערב נחסמה האפשרות להוסיף תגובות לשלושת הכתבות. יתר על כן, מאות התגובות שכבר אושרו והופיעו מתחת לכתבות - נמחקו בבת אחת.

בין התגובות שהוסרו, יש להדגיש, נכללו ביקורות חריפות ביותר כלפי "מעריב", אך לא כאלה שחרגו מהמקובל באתר nrg. ההבדל היחיד - כאן הביקורת כוונה כלפי העיתון. לאחר השתקתם לא פנו הטוקבקיסטים לכנסת כדי לחוקק את "חוק נמרודי", הם פשוט עברו לדבר על הנושא בשובל התגובות של ידיעות אחרות באתר nrg.