ביום שישי האחרון פירסם מבקר הספרות אריק גלסנר ביקורת שלילית על הספר "שירת החטאים", מאת יוסי אבני-לוי. הטור פורסם במוסף "תרבות" של "מעריב". "שלום תלמידי הסדנה לכתיבה יוצרת: היום נלמד כיצד להימנע מכתיבת פרוזה גרועה", פתח גלסנר את רשימתו, ובהמשך מנה שורה של מגרעות שלדעתו מצויות ברומן של אבני-לוי. גלסנר פיקפק בסמכות האינטלקטואלית-מוסרית של אבני-לוי, טען כי הספר סובל מגודש דרמטי, מטפורי ועלילתי, וכי ניכרים פגמים באמינותו. בסיום רשימתו הדגיש המבקר כי "אבני-לוי הוא כותב מוכשר", אך הסביר כי "נכנע לעידן הנוכחי בספרות הישראלית: עידן פס-הייצור", ובשל כך יצא תחת ידו ספר בלתי מוצלח.

כמקובל ב"מעריב", לאחר הפרסום בעיתון המודפס נועד הטקסט לעלות גם באתר nrg. ואמנם, בשבת בבוקר עלתה הביקורת של גלסנר לערוץ התרבות של האתר, אך מי שיחפש את הטקסט כעת לא ימצא אותו: הוא נעדר מערוץ התרבות, כמו גם מתת-ערוץ הספרות. בדיקה במנועי החיפוש מובילה אל העמוד שבעבר הכיל את הטקסט וכעת הוא עמוד מחוק.

גלסנר אומר כי אינו יודע מדוע הוסרה רשימתו מאתר nrg. לדבריו, כתב בעבר ביקורות שליליות, ולדעתו, "חשוב לכתוב ביקורות שליליות" כשאלו מתבקשות. "הרקורד שלי מצביע על זה שאני ענייני בביקורת שלי", מוסיף גלסנר. על גניזת הביקורת מאתר nrg אומר גלסנר כי "זה אירוע חריג והוא מכעיס אותי". יש לציין כי הרשימה פורסמה הבוקר בבלוג הפרטי של המחבר, "מבקר חופשי", ועודנה נגישה לכל.

יוסי אבני-לוי מסר כי לא פנה ל"מעריב" בבקשה להסרת הביקורת. דוברת הוצאת כינרת-זמורה-ביתן-דביר הכחישה אף היא שנעשתה פנייה כלשהי מטעם ההוצאה למערכת "מעריב" בבקשה להסרת הביקורת.

ארנון גל, עורך אתר nrg, מסר: "אין תגובה".