"לא נראה שרבים מהם יתלוננו". "כלכליסט", 12.4.10

"לא נראה שרבים מהם יתלוננו". "כלכליסט", 12.4.10

מדור הפנאי של "כלכליסט" מציע הבוקר לקוראיו שבע הצעות לבילוי מסביב לעולם בשבוע הקרוב. קוראי עיתון הכלכלה מוזמנים, בין השאר, לקפוץ להופעה של רובין היצ'קוק באוקספורד, לבקר בפסטיבל האביב של ציריך וליהנות מחגיגות ראש השנה של תאילנד. תאילנד? כן, תאילנד, המדינה שבה לפני חמישה ימים פרצו תומכי ראש הממשלה המודח לפרלמנט, לפני ארבעה ימים הכריז ראש הממשלה על מצב חירום, ולפני יומיים נהרגו בה לפחות 15 מפגינים.

"בין 13 ל-15 באפריל יחגגו בבנגקוק את ה-Songkran, ראש השנה התאילנדי, בשלושה ימים של הופעות ומסיבות המוניות", מבטיח מדור הפנאי של "כלכליסט". "לתיירים המבקרים ברחובות העיר (במיוחד באזור רחוב Khao San) מומלץ להצטייד במגבת ולהיערך נפשית לסוג של שמחת בית השואבה בנוסח תאילנד: אקדחי מים, בלונים ודליים, כולם משמשים כאמצעים לגיטימיים להשפרצה על העוברים ושבים".

כפי שהמצב נראה כעת, בין 13 ל-15 באפריל יש סיכוי רב יותר שבבנגקוק יחגגו את ראש השנה בשלושה ימים של מהומות והפגנות המוניות. לתיירים המבקרים ברחובות העיר (במיוחד באזור רחוב Khao San) מומלץ להצטייד באפוד מגן ולהיערך נפשית לסוג של מהומת אלוהים בנוסח תאילנד: ירי כדורים חיים, רימוני גז וכדורי גומי, כולם משמשים אמצעים לגיטימיים להתקפה על העוברים ושבים.

סין ביטלה לפני יומיים את הטיסות לאזור בשל ההכרזה על מצב החירום, תיירים שבאו לחגיגה ברחו על נפשם, עם דגש על אלה מאזור רחוב ה-Khao San. אתמול החמיר משרד החוץ הישראלי את אזהרת הנסיעה לתאילנד וקרא לתיירים "לנקוט משנה זהירות ולהימנע מלהסתובב באזורים מועדים לפורענות במרכז בנגקוק", ואילו היום החליטה בנגקוק לבטל באופן רשמי את חגיגות ראש השנה. פסטיבל האביב בציריך ייערך כמתוכנן.