חדשות 12 מחקו שתי ידיעות של עמית סגל שהובילו לתביעה נגד הפרשן הבכיר.  בנוסף, סגל עצמו מחק פרסום בחשבון הטלגרם הפרטי שלו שגם בגינו הוגשה התביעה. במקביל פרסמו בחדשות 12 דיווח טרי על מגישת התביעה והגישו לבית-המשפט בקשה מוסכמת לדחיית התביעה.

ב-7.9.23 פרסם סגל, הפרשן הפוליטי של חדשות 12 ובעל טור ב"ידיעות אחרונות", דיווח בערוץ הטלגרם הפרטי שלו לפיו יינקטו "צעדים אישיים" נגד הדיפלומטית רונית בן-דור בשל "ההפרעות של השגרירות הישראלית בפאריז לביקור שר האוצר סמוטריץ'".

בן-דור "הוחזרה לארץ ומפסיקה את המינוי שלה כממלאת מקום, על רקע לייקים שהעניקה לשורת ציוצים בוטה נגד הממשלה", כתב סגל, והפנה את עוקביו בטלגרם לפרסום קודם שלו מחודש יוני האחרון בחדשות 12, אז דיווח כי בן-דור התייחסה לממשלת נתניהו השישית בחשבון הטוויטר שלה כ"ממשלת זדון" וסימנה "לייק" לציוצים נגד ההפיכה המשטרית. בהמשך אותו יום התפרסמה באתר N12 ידיעה בחתימת עמית סגל תחת הכותרת "מחיר הציוצים על 'ממשלת השמד': הממונה על השגרירות בפריז מוחזרת לארץ".

בחודש נובמבר האחרון תבעה בן-דור כ-317 אלף שקלים מסגל בטענה כי לא הודחה מתפקידה אלא "ביקשה לסיים את שליחותה בפריז מסיבות אישיות". לדבריה, "הטענות נגד התובעת בנוגע לסימון 'לייק' לציוצים נגד הממשלה, התמצו בהערה בכתב לתיק האישי בלבד", כך לפי כתב התביעה שהגישה באמצעות עורכי-הדין אילה הוניגמן ונדב דישון.

סגל, בכתב הגנה שהגיש באמצעות עורכי-הדין ד"ר ישגב נקדימון, דקלה בירן ונוי הדר, טען כי בפועל הודחה בן-דור מתפקידה אף אם באופן רשמי הוצהר כי סיימה את תפקידה מטעמים אישיים. עוד טען סגל בכתב ההגנה כי הפרסומים בגינו הוא נתבע היו פרסומי אמת בעלי עניין לציבור. לדבריו, הוא "אימת את תוכנם של הדיווחים החדשותיים מתאריך 7.9.2023 עם המקורות הבכירים ביותר במשרד החוץ".

לאחרונה פנו הצדדים לבית-המשפט והודיעו כי במסגרת הליך גישור שהתקיים בפני עו"ד ארנון בן-יאיר הם הגיעו להסכמות שמייתרות את המשך בירור התביעה. ההסכם עצמו לא הוגש לבית-המשפט, כך שלא ניתן לדעת האם נכלל בו מרכיב של פיצוי לתובעת בן-דור, אולם מי שינסה כעת להגיע לפרסום של סגל בטלגרם האישי שלו או לשתי הכתבות של חדשות 12, יגלה כי אלה נמחקו.

בתזמון מקרים מעורר תמיהה פורסם השבוע באתר N12 דיווח חריג שאינו חתום בידי איש תחת הכותרת "מינוי חדש במשרד החוץ" וכותרת המשנה "מינוי חדש במשרד החוץ". בדיווח הקצרצר, על כך שבן-דור מונתה למנהלת מחלקת מדינות הבלקן באגף אירו-אסיה במשרד החוץ, נמסר בין היתר כי בן-דור שבה לישראל בקיץ 2023 משגרירות ישראל בפריז "ובמשרד החוץ מבהירים שעשתה זאת מיוזמתה מסיבות אישיות".

44389-11-23