הגילוי של "ידיעות אחרונות" והחשיפה של "הארץ" שלפיהם מפקד חיל הים, האלוף אלי (צ'ייני) מרום, נהג לפקוד מועדון חשפנות באלנבי, העלו לפני השטח ויכוח ציבורי חשוב ומעניין על מעמדם החוקי והחברתי של מועדוני החשפנות, שספק אם היה מקבל במה מרכזית כל-כך אלמלא היה מדובר באישיות ציבורית מהקליבר של מרום.

ביקור במועדוני חשפנות אינו מנוגד לחוק בישראל, והעבירה היחידה שהצליחה התקשורת להצמיד למועדון היא הפעלתו ללא רשיון עסק תקף, כאילו רומזת שקצינים בכירים צריכים לעבור במחלקת רישוי עסקים לפני שהם יוצאים לבלות. אבל ב"ידיעות אחרונות" מצאו דרך עקיפה לרמוז ליותר מכך: בשער של העיתון מיום חמישי, על יותר מחצי עמוד מתחת לאייטם הראשי, הוצבו זו לצד זו שתי ידיעות שעומדו בצורה דומה: כותרת גג אדומה ואייטם על רקע שחור מול כותרת גג שחורה ואייטם על רקע אדום; בוקסת הפניה ותמונות של שני האנטי-גיבורים, כמעט כתף אל כתף. הידיעה בצד ימין עסקה בפרשת צ'ייני, והשנייה בפרשת הנשיא לשעבר משה קצב.

לכאורה, סיפור על איש ציבור שלקה בשיקול דעתו ובילה במועדון שבו רוקדות נשים עירומות, מול סיפור על איש ציבור שנחשד בהטרדה מינית ואולי אפילו אונס של עובדות הכפופות לו. למעשה, קריצה מכוערת של "ידיעות אחרונות": זה עבריין מין וזה עבריין מין. השליכו את שניהם אל התא, רומז לנו העורך, וזרקו את המפתח לים.