"נוצר סכסוך מרתק בין 'ידיעות' ל'קשת'. נדמה שאפשר לכנות אותו 'סכסוך אסטרטגי'", כך ציין רותם דנון, עורך מגזין "פירמה" של "גלובס", במסגרת טור ביקורת תקשורת שהתפרסם בגיליון שחולק אתמול למנויי "גלובס". ואמנם, המאבק בין שני הכוחות החזקים ביותר בשוק התקשורת המקומי, אלה שתפסו את שני המקומות הראשונים ברשימת האנשים המשפיעים ביותר בתקשורת הישראלית של "פירמה" – אבי ניר ונוני מוזס – הוא מהמאבקים המרתקים שמתקיימים בימים אלה בענף.

עד כדי כך מאבק זה נחשב למרתק שבמגזין "פירמה" הוחלט להקדיש לו טיפול עיתונאי מיוחד שיגלה - כפי שהובטח במודעה עצמית שפורסמה השבוע ב"גלובס" - "מה עומד מאחורי הסכסוך בין ידיעות אחרונות וקשת? התשובה בגיליון 22.12". אלא שבגיליון שחולק ב-22.12 לא נכללה כתבה על הנושא הזה.

ל"העין השביעית" נודע כי הכתבה על המאבק בין "ידיעות אחרונות" ל"קשת" כבר היתה ערוכה ומעומדת, אך נשארה מחוץ לגיליון בהוראה מלמעלה. ההוראה באה לאחר שדבר קיומה של הכתבה הגיע לידיעת "ידיעות אחרונות". האם מו"ל "ידיעות אחרונות" הצליח לתמרן את עורכי "גלובס" ולאלץ אותם לפסול לפרסום כתבה שלא נעמה לו? חגי גולן, העורך הראשי של "גלובס", מכחיש מכל וכל שכתבה כזו נגנזה בהוראתו. עורך "פירמה" רותם דנון, והעורכת האחראית של המגזין לילך סיגן, טוענים כי הכתבה עתידה להתפרסם במדור "נתח שוק" של "גלובס" או בגיליון "פירמה" הקרוב.

האם התפרסמה לבסוף הכתבה? מעקב "העין השביעית" >>