שער "ידיעות אחרונות", 24.12.12

שער "ידיעות אחרונות", 24.12.12

"ידיעות אחרונות" פירסם אתמול בהבלטה בעמוד השער את "הפתקים שתראו בקלפי", כלומר האותיות שאושרו עבור המפלגות לשימוש בפתקי ההצבעה. 34 מפלגות מתמודדות בבחירות לכנסת ה-19, בעמוד השער מופיעים רק עשרה פתקים (ההפניה לעמ' 5 היא ל"רשימת האותיות המלאה"). אילו מפלגות נבחרו למדגם בשער? לפי הסדר: הליכוד-ביתנו, העבודה, הבית-היהודי, התנועה, יש-עתיד, ש"ס, מרצ, יהדות-התורה, קדימה והישראלים.

רגע, מי אלו "הישראלים"? הישראלים, מפלגה חדשה ואלמונית (וכזו שהעומד בראשה, דוד קון, השווה הומואים ולסביות לזואופילים), כנראה ממש חשובה למישהו ב"ידיעות": עוצמה-לישראל, מפלגה שלפי הסקר של "ידיעות" עצמו מ-14.12.12 תקבל מספר מנדטים קטן ושווה לזה של הישראלים, אינה מופיעה בעמוד השער. גם לא חד"ש, רע"ם-תע"ל ובל"ד, המקבלות כל אחת, לפי אותו סקר, מספר מנדטים גדול יותר. אם עשרת הפתקים היו מוצגים לפי גודלן של המפלגות בסקר, זה היה נראה כך: הליכוד-ביתנו (35), העבודה (19), ש"ס, הבית-היהודי והתנועה (11 כ"א), יש-עתיד (8), יהדות-התורה (6), חד"ש, רע"ם-תע"ל ומרצ (4 כל אחת).

מדוע מפלגה אחרת, ארץ-חדשה, לא נבחרה – מיותר לשאול. המפלגה הקדישה סרטון ביקורתי בסדרה "השיטה" למו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס, וב"ידיעות" וב-ynet בכלל לא מזכירים אותה. ואם מזכירים אותה, מיד מוחקים, כפי שהדגימו לאחרונה ב-ynet. רק "סופהשבוע", השבועון החדש, כלל את ארץ-חדשה בסקרי ה-14.12.12, ומצא שהיא אינה עוברת את אחוז החסימה. הביצה והתרנגולת: האם בעיתון הגדול במדינה מחרימים את המפלגה בשל זניחותה, או שכשלונה המסתמן הוא תוצאה של החרם התקשורתי? והאם הישראלים היתה זוכה בסקרים לשני מנדטים אלמלא קידומה באותו עיתון?

ארץ-חדשה נעלמת מ-ynet (לחצו להגדלה)

ארץ-חדשה נעלמת מ-ynet (לחצו להגדלה)