כוכב נופל

בהלת סוזן בויל אילצה עיתונאים שאין זו מלאכתם לשנן מושגים כמו "יו-טיוב" או "טוויטר", מה שגרר דיווחים כמו זה ב"ידיעות אחרונות" (17.4.09), שבו נאמר כי הסרטון של בויל ביו-טיוב זכה ל"שיא הורדות באינטרנט". אבל הסרטון לא זכה להורדות, אלא לצפיות, ולא מדובר בשיא, כי יש סרטונים רבים שזכו לצפיות רבות יותר מזה של בויל.

גם באספקטים הבידוריים של הפרשה התבלבלו כלי התקשורת, שהעניקו לבויל את התואר "כוכבת 'כוכב נולד' הבריטית" (ובהם חדשות ערוץ 2, "דה-מרקר", "עכבר העיר" ו"מחלקה ראשונה"). בויל הופיעה ב"Britain's Got Talent", הגרסה הבריטית של "הדבר הגדול הבא", ולא של "כוכב נולד".

ערוץ 2

23_boyle_channel_2

"דה-מרקר"

22_boyle_themarker

"עכבר העיר"

20_boyle_mouse

"מחלקה ראשונה"

21_boyle_news1

ד"ר פרויד מתבקש לחדר הניתוח

ב-ynet מדווחים מטקס יום השואה ביד-ושם, או כפי שהם, כנראה, היו רוצים שיכנו אותו, "יד ודם".

19_ynet_hand_and_blood

רוחות מן העבר

"הארץ" (19.4.09): אוליגרך תבע את עו"ד יורם חכם זמן קצר אחרי חיסולו.

10 post_mortem_lawsuit

ניצחון בנוק-אאוט

"מעריב": כמה קלעה קריית-אתא מול נהריה?

06 maariv score

רובותרגום

"גלובס": כתבה על רובוטים שנראית כאילו נכתבה על-ידי אחד ממושאיה.

11_globes_robot_article

מתימטיקה

בטור הקודם הצבענו על סקר של "בחדרי חרדים", שסיכום התשובות בו הגיע ל-101%. האחוז המיותר הגיע כנראה מהסקר הנוכחי, שמסתפק ב-99%.

18_bhol_percentage

הערב בטלוויזיה

יס: אחרי הסרט "U-571" הולכים לישון איזה שעה וחצי.

07_yes_zzz

ובינתיים, במדריך הטלוויזיה של ynet, "שבוע האופנה" בערוץ FTV מסווגת כתוכנית פנטזיה – אולי כי אנחנו מפנטזים על הדוגמניות שם.

08_yne_ tv_guide_big

ונעבור לפרסומות

נמאס לכם לחכות לשליח? שירות חדש בסלקום: הורדת פיצה לסלולרי.

03_cellcom_pizza

ב-ynet העלו בטעות הפניה לפרסומת עצמית שנראית בדיוק כמו כתבה.

14_ynet_article_ad

שגיאות בתפוצות

nrg מעריב גילה שאתר הטלוויזיה האיראנית הממלכתית דיווח על השקה קרובה של מטוס ללא טייס מתוצרת איראן, אבל ליווה את הדיווח בתצלום של מל"ט ישראלי. "הארץ" דיווח על כך באתרו באנגלית, והתמונה נעלמה.
(דרך ולווט אנדרגראונד)

09_iranian_plane

התיקונים חוזר בתשובה

באחד הטורים הקודמים ("גיב פיס אה צ'אנס", 11.4.09) לעגתי למקומון "זמן תל-אביב", שכתב שמשתתפות "המירוץ למיליון" עונות "על כל התשובות", במקום "על כל השאלות". הילל בן שחר ביקש להאיר את עיני: "למלה 'תשובה' יש גם מובן של 'קושיה, שאלה'. כך אנחנו מוצאים את הביטוי 'שתי תשובות בדבר', והמלה הארמית שמציינת קושיה בגמרא היא 'מתיב' (משיב). בוודאי לא לכך היתה כוונת העיתון, אבל רק רציתי להעיר".

באותו אייטם טענתי גם כי ארבע הקושיות של פסח הן קושיה אחת ("מה נשתנה?"), שמקבלת ארבע תשובות שונות. כמה קוראים תיקנו אותי כי מדובר בארבע קושיות (מדוע אוכלים מצה, מדוע אוכלים מרור, מדוע מטבילים פעמיים ומדוע יושבים מסובים), שהתשובות להן נפרשות בהמשך ההגדה.

תודה לקוראים הערניים רוני בק, שגיא אור, דן מלמד, אהוד קינן, נבות וולק, ייגר מאיסטר, עידן דורפמן, עינת אדר, נתאי פרץ, ברק פיטוסי, אופיר, עודד, יוני אלקן, עומר קורנר ואלירם חקלאי.

נתקלתם בטעויות בתקשורת? שלחו לינק וצילומסך (כך עושים זאת) לכתובת tikunim@kenans.net, וציינו אם ברצונכם לקבל קרדיט.