הזמרת מרגלית צנעני בבית-המשפט, 17.08.11 (צילום: יוסי זליגר)

הזמרת מרגלית צנעני בבית-המשפט, 17.08.11 (צילום: יוסי זליגר)

מאז פירסם "ידיעות אחרונות" את תצלומה של מרגלית צנעני לאחר מעצרה, הושמעו דברי ביקורת חריפים הן על הפרסום בעיתון והן על הדלפת התצלום. עורך-דינה של צנעני הצהיר כי נשקלת אפשרות להגיש תביעה בשל ההדלפה. בשמו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, נמסר כי פרסום תצלום אדם בקלונו אינו עולה בקנה אחד עם חזקת החפות ועם כבוד האדם. המשטרה פתחה בחקירה לאיתור המדליף, ואילו מטעם שירות בתי-הסוהר נמסר כי הארגון "מתייחס לאירוע הנקודתי בחומרה רבה". גורם אנונימי בשירות אף אמר בשיחה עם אתר "חדשות 2" כי "זהו מעשה מחפיר". הגורם הוסיף כי "אם מדובר במישהו מתוך המערכת, מה שיעמוד על הפרק הוא פיטורים מיידיים".

בעבר, יש לציין, נידב השב"ס מרצונו תצלום של אסיר בעת קלונו. בשנת 2004, כחלק מקמפיין תקשורתי נרחב שנועד לשבור את רוחם של אסירים בטחוניים שפתחו בשביתת רעב, הפיץ השב"ס לעיתונאים תצלום של מרואן ברגותי, ממנהיגי האסירים הבטחוניים, שובר את שביתת הרעב ואוכל. כלי תקשורת רבים בישראל פירסמו את התצלום, ואמנם כעבור זמן לא רב שביתת הרעב חוסלה. מדוע מזדעזעים כעת בשירות בתי-הסוהר מהדלפת התצלום אם בעבר הדליפו תצלום של אסיר ביוזמתם?

משירות בתי-הסוהר נמסר: "מדובר בהדלפה מצערת שנחקרת בימים אלה על-ידי אגף החקירות במשטרת ישראל. הוצאת תמונה באופן רשמי לציבור הרחב על-ידי שב"ס מבוצעת לצרכים מבצעיים ו/או לשמירה על שלום הציבור באישור הגורמים המתאימים".