להלן טקסט התגובה המלא של ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו לכתבת "עובדה" (8.11) שעסקה בתפקוד לשכתו:

"מעניין אם אילנה דיין, שמתיימרת להיות אבירת חופש הביטוי, תביא את תגובתנו במלואה, ללא צנזורה: הגיע הזמן להסיר את המסכה מעל פניה של אילנה דיין, שהוכיחה פעם נוספת שאין לה אפילו טיפת יושרה מקצועית. אילנה דיין היא בין המובילים של העליהום המתוזמר נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שנועד להפיל את ממשלת הימין ולהביא להקמתה של ממשלת שמאל.

"דיין לא מסתירה את כוונותיה. רק לפני שבועיים הכריזה מלחמה נגד ראש הממשלה בכינוס בנושא התאגיד, כשאמרה: 'אנחנו חייבים לנהל את המאבק הזה כמו שלא ניהלנו אף מאבק אף פעם'. אמרה וכעת עושה. התוכנית שלה הערב אינה אלא תשדיר תעמולה פוליטי נגד ראש הממשלה ורעייתו שכולו מיחזור של רכילות מסולפת ושקרים מרושעים.

"איבתה של דיין לראש הממשלה ידועה, כמו גם דעתה על בוחריו. כשריאיינה את נשיא ארה"ב ברק אובמה, היא אמרה: 'רוב הציבור בישראל בחר בנתניהו לתפקיד – זה חלק מהבעיה!'. כלומר, לאילנה דיין יש בעיה לא רק עם ראש הממשלה נתניהו אלא גם עם העם...

נשיא ארה"ב ברק אובמה וראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו בבית-הלבן, מרץ 2012 (צילום: עמוס בן-גרשום, לע"מ)

נשיא ארה"ב ברק אובמה וראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו בבית-הלבן, מרץ 2012 (צילום: עמוס בן-גרשום, לע"מ)

"איצטלת ה'עיתונאית' של דיין היא בעיקר מסווה לתעמולה פוליטית. בראיון לארי שביט ב'הארץ' ב-2010 אמרה דיין על אהוד אולמרט, בזמן שנחשד בשחיתות חמורה: 'יכול להיות שהפסדנו ראש ממשלה מצוין [...] זאת אפשרות סבירה למחול על שחיתויות [...] שאלת האתרוג היא בעיני שאלה מורכבת'.

"זה לא כזה מורכב: אצל דיין ראש ממשלה מימין מקבל הכפשה מתמשכת – כפי שאנו שוב רואים בשידור התעמולה הנוכחי, וראש ממשלה משמאל מקבל איתרוג מלא. ב-2012 שוב התגייסה דיין לעזרת אולמרט. בזמן שהתנהלו נגדו משפטים על שחיתות, העניקה לו דיין ראיון מחבק. בתנועת 'אומ"ץ – אזרחים למען מנהל תקין' נדהמו וכינו את התוכנית 'משדר שירות לטובת אהוד אולמרט'.

"אילנה דיין היא אשת שמאל קיצוני. להתיישבות היהודית ביהודה ושומרון מתייחסת דיין כאל 'גזל קרקעות'. בעיתון 'הארץ' הקיצוני היא מוצאת 'מקור גדול של נחמה' ושל 'שפיות'.

"גם כאן דיין לא רק אומרת אלא גם עושה. היא השתתפה באירועים לגיוס כספים לטובת 'הקרן החדשה', ובשנת 2008 אף קיבלה מהקרן האנטי-ציונית 'אות הוקרה' מיוחד. את כספי הפרס תרמה דיין לעמותת השמאל הקיצוני 'איתך – משפטניות למען צדק חברתי', ארגון שהוציא דיבה על חיילי צה"ל בפני ועדת גולדסטון.

"רדיפת חיילים איננה דבר זר לאילנה דיין. בשנת 2004 העלילה דיין על קצין קרבי, סרן ר', שהוציא להורג ילדה פלסטינית. סרן ר' זוכה מכל אשמה בבית-הדין הצבאי. בית-המשפט המחוזי קבע שהדיווח של דיין 'עיוות את האמת', ובית-המשפט העליון אישר שבכתבה יש 'לשון הרע'.

ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו לוחץ את ידו של מחמוד עבאס (אבו-מאזן), יו"ר הרשות הפלסטינית, בפתח שיחות שארם א-שייח, 14.9.10. במרכז: מזכירת המדינה האמריקאית דאז, הילרי קלינטון (צילום: משה מילנר, לע"מ)

ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו לוחץ את ידו של מחמוד עבאס (אבו-מאזן), יו"ר הרשות הפלסטינית, בפתח שיחות שארם א-שייח, 14.9.10. במרכז: מזכירת המדינה האמריקאית דאז, הילרי קלינטון (צילום: משה מילנר, לע"מ)

"לאחרונה קיימה דיין ראיון מתחנף עם אבו-מאזן. במקום לאתגר אותו עם אמירתו המסיתה והמזעזעת 'אני מברך על כל טיפת דם שנשפכת בירושלים', היא בחרה להתרפס בפניו בנושא אלאור אזריה. בזמן שמשפטו של החייל מתנהל ועומדת לו חזקת החפות, אמרה דיין לאבו-מאזן: 'אני התביישתי כשראיתי את הסרטון הזה והזדעזעתי והוטרדתי [...] התביישתי עוד יותר כשקראתי את הסקרים, וראיתי שכל-כך הרבה ישראלים תומכים בחייל הזה'. שוב אנו רואים שלאילנה דיין יש בעיה עם העם.

"אחרי ששידרה דיין בפעם היחידה(!) תוכנית על נזקי ארגוני השמאל הקיצוני, שהתבססה על תחקיר של ארגון 'עד כאן', היא מיהרה להתנצל ולהגן על השמאל הקיצוני: 'האנשים האלה עושים עבודת קודש [...] היה צריך לתת יותר דגש למה שארגוני זכויות אדם עושים למען בעיקר הפלסטינים בדרום הר חברון, שזה מה שעזרא נאווי הקדיש לו את חייו'.

"עזרא נאווי, אותו מהללת דיין, הוא מי שהתפאר בכך שהסגיר פלסטינים לידי הרשות הפלסטינית – למעצר ובמקרים מסוימים אף למוות – כשכל 'חטאם' היה שמכרו קרקעות לידי יהודים. אגב, את החלק השני של תחקיר 'עד כאן' על ארגוני השמאל הקיצוני דיין כבר לא שידרה.

"הציבור הרחב איבד כבר מזמן כל אמון בגופי תקשורת מרכזיים שהתירו כל רסן בתעמולה שלהם נגד ראש הממשלה וממשלת הליכוד. התוכנית של דיין הערב מוכיחה שהציבור צודק. לא פלא שרבים וטובים סירבו להתראיין לה. הם יודעים שהמשחק מכור, ושבמקרה הטוב ישתמשו בהם כעלי תאנה בתוכנית שכל מטרתה הכפשה ורצח אופי.

שרה נתניהו בטקס מלכת היופי של ניצולות השואה, 30.10.2016 (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

שרה נתניהו בטקס מלכת היופי של ניצולות השואה, 30.10.2016 (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

"הערב בחרה דיין להשמיץ שוב גם את שרה נתניהו, שבאופן חסר תקדים ממשיכה גם כרעיית ראש ממשלה בעבודתה הרגילה כפסיכולוגית ילדים בשירות הציבורי, ובנוסף פועלת ללא לאות למען ניצולי שואה, חיילים בודדים, נשים מוכות, ילדים חולי סרטן, משפחות שכולות ונפגעי פעולות טרור. מובן שכל זה לא יזכה לתוכנית מיוחדת של דיין, שיורדת לשפל המדרגה בניסיון לפגוע בראש הממשלה באמצעות השתלחות בבני משפחתו.

"תוכניתה של דיין הערב מדגימה היטב מדוע שוק התקשורת חייב לעבור רפורמה. ראש הממשלה נחוש לפתוח גם שוק זה לתחרות שתוסיף לגיוון וריבוי דעות, לצד שידור ציבורי ממלכתי ויעיל. כך הוא יעשה – גם אם אילנה דיין תמשיך את תשדירי התעמולה שלה נגדו פעמיים בשבוע".