קבוצת "ידיעות אחרונות" נמנעה בימים האחרונים מלדווח על תחקיר "עובדה", שהביא עדויות חמורות על מעשיו של איש הצבא והפוליטיקאי המנוח רחבעם זאבי (גנדי). מלבד טור ביקורת הטלוויזיה וטקסטים במדור הדעות לא היתה כל התייחסות בעיתון "ידיעות אחרונות" לממצאים שעלו בתחקיר, ובהם האשמות בפשעי מלחמה, אלימות ואונס סדרתיים. גם באתר ynet לא פורסמה ידיעה על ממצאי כתבת "עובדה".

זו התנהלות חריגה ביחס לתקשורת בישראל. בכל כלי התקשורת המרכזיים האחרים, בלא יוצא מן הכלל, פורסמו ידיעות המשך על ממצאי התחקיר ששודר בערוץ 2 והובאו תגובות לפרסום: ערוץ 10, ערוץ 1, רשת ב'גלי צה"ל, "הארץ", "דה מרקר", "מעריב", "וואלה", "נענע10", nrg, אפילו ב"ישראל היום" שברו אתמול את השתיקה שגזרו על עצמם בימים האחרונים והקדישו עמוד בעיתון למאמרי דעה וידיעה חדשותית.

רק קוראי "ידיעות אחרונות" וגולשי ynet נותרו מאחור, וזאת למרות שבתחקיר כיכבו שלושה עיתונאים בולטים ב"ידיעות אחרונות", בעבר ובהווה. נחום ברנע וסילבי קשת, שהעידו כי היו קורבנותיו של גנדי (בשיחות טלפון מטרידות ופיצוץ דירתה של קשת), ואיתן הבר שחשף את גנדי כמקור עיתונאי ממנו קיבל אינספור הדלפות בלעדיות (והשפיל אותו בפומבי באיומי אקדח).

בעיתון המודפס של הקבוצה פורסם עוד לפני שידור התחקיר טקסט שנכתב על-ידי אלמנתו של זאבי וקרא להימנע מצפייה בתחקיר. מאז יום חמישי בערב יכלו קוראי קונטרס החדשות של "ידיעות אחרונות" להתעדכן על הממצאים והעדויות רק מטור ביקורת הטלוויזיה של עינב שיף ומאמרים במדור הדעות. לא פורסמה אפילו ידיעה חדשותית אחת בנושא. על התגובות במערכת הפוליטית לתחקיר ייאלצו ללמוד מכלי תקשורת אחרים.

באתר האינטרנט ynet לא נכתבה כמעט מילה אחת על תחקיר זאבי. לא ידיעת המשך, אפילו לא ביקורת קטלנית. רק ידיעה אחת, שהוקדשה לדברים שאמר אביגדור ליברמן באירוע שבתרבות, כללה גם התייחסות ביקורתית לתחקיר, בעומק הטקסט, בלי כל זכר בכותרת או כותרת המשנה. כל יתר האתר שמר על זכות שתיקה.