פעילת המחאה נגד ההפיכה המשטרית לירי בורק-שביט מבקשת מבית-המשפט לדחות על הסף את התביעה שהגיש נגדה שמואל סילמן, בן-זוגה של השרה עידית סילמן.

לפני כחודשיים תבע סילמן, באמצעות עו"ד אברהם סרוסי, כ-80 אלף שקלים מבורק-שביט בטענה כי זו פרסמה עליו לשון הרע בטוויטר כשטענה בציוץ שחופשה של משפחת סילמן מומנה בידי הציבור (במקביל תבע גם פעילה נוספת, נאוה רוזוליו, בטענה דומה).

סילמן טען כי המדינה לא מימנה את החופשה המשפחתית אך ציין כי "בשל טעות" אין בידיו צילום של הציוץ של בורק-שביט. די בכך, טוענת בורק-שביט, כדי לדחות את התביעה. לדבריה, למיטב זיכרונה שיתפה תוכן של צייצנים אחרים וכלל לא התייחסה בפרסום שלה לתובע סילמן אלא רק לאשתו, השרה סילמן.

"בהעדר ציטוט אחר של הפרסום, יש תמיד להעדיף את הפרשנות הקובעת כי פרסום מסוים אינו לשון הרע", נטען בכתב ההגנה של בורק-שביט, שהוגש באמצעות עורכי-הדין יהונתן קלינגר ואלדד בן-גיורא, מהקליניקה למניעת תביעות השתקה בקריה האקדמית אונו.

"תביעת השתקה זו דינה להידחות לאחר שהוגשה אך ורק בכדי לסכל מחאה ציבורית על התנהלות בלתי נסבלת של השרה לאיכות הסביבה, הגב' עידית סילמן", נטען עוד בכתב ההגנה. "מלבד היותו של התובע נשוי לשרה, הרי שאין לו כל חלק בתביעה, כל פרסום שבוצע לא התייחס אליו, הוא לא נושא התביעה, הוא לא נושא הביקורת, אלא היותה של השרה חיה על חשבון הציבור.

"השרה, כמובן, לא תתבע את עלבונה. השרה יודעת טוב מאוד כי הקופה הציבורית מימנה את חופשת היוקרה שלה בתפוח הגדול, את מסעותיה להילול שמה ואת חגיגותיה. אלא שהתובע שנלווה אליה לא רק שהוא 'איש ציבור', אלא גם שהוא לא היה מושא הפרסום".

במקביל להגשת כתב ההגנה הגישה בורק-שביט בקשה לסילוק התביעה על הסף.

43694-09-23