העיתונאי קובי פינקלר, יו"ר תא הכתבים הצבאיים, הביע צער בשידור בערוץ 20 על כך שרקטה שנפלה בישוב ערבי לא גרמה להרג רב: "רקטה אחת נופלת במגרש כדורגל ביישוב ערבי גדול, לצערנו הרב זה לא הביא להמוני הרוגים שם". פינקלר דיווח על רקטות ששוגרו היום (19.5) מלבנון, שאחת מהן נחתה בשפרעם. בשפרעם חיים כ-40 אלף גברים, נשים וילדים, מוסלמים, נוצרים ודרוזים.

כשנשאל על ההתבטאות עמד בתחילה פינקלר מאחורי הדברים והסביר כי בשפרעם "מחאו כפיים על הירי", אולם מיד לאחר מכן חזר בו ומסר לאתר "העין השביעית" כי הוא מבין שטעה בדבריו וייחס אותם ל"סערת רגשות" ולעייפות הנצברת כתוצאה מהשידור הרצוף. "מתנצל אם הובנתי שלא כראוי, וזו בוודאי לא דעתי ולא דעת הערוץ. מתנצל מעומק הלב".

פינקלר הוא פרשן צבאי בערוץ 20, בערוץ 7 וברדיו קול-חי, ועוסק גם בנושאי תרבות ותיירות. לפי ערך ה"ויקיפדיה שלו", פינקלר הוא גם מרצה לתנ"ך. בנוסף, כאמור, פינקלר הוא גם יו"ר תא הכתבים הצבאיים, התארגנות וולונטרית של חלק מהכתבים והפרשנים הצבאיים. לפניו עמד בראש התא אלכס פישמן, עיתונאי "ידיעות אחרונות".

מערוץ 20 לא נמסרה תגובה.

בעקבות הפרסום: פינקלר הודח מערוץ 20

לאחר פרסום הידיעה ביקש פינקלר להוסיף את הדברים הבאים: "בדיווח היום על נפילת המרגמה במגרש הכדורגל בשפרעם ותחת עייפות מימי שידור ארוכים כמעט ללא שינה, נפלה שגגה בדברי, מהם השתמע שלצערי לא היו הרוגים. כמובן הכוונה היתה שלשמחתנו. מלה אחת, עולם שלם. מצער שרבים עטו בשמחה על הטעות כדי להסתער עלי ועל הערוץ, כשאין לי ספק שהיה ברור גם להם, שלא לכך התכוונתי".

למחרת הפרסום נמסר מערוץ 20 לפנות בוקר: "במסגרת דיווח של הפרשן הצבאי קובי פינקלר נאמר הערב משפט שלא היה צריך להיאמר. פינקלר הבהיר גם בכתב וגם בשידור כי טעה בלשונו ולא התכוון חלילה לדברים החמורים שנאמרו. הערוץ קיבל את ההבהרה. צר לנו על הניסיון לנצל טעות אנוש של פרשן מוערך ומנוסה כדי להתנגח בערוץ".

בהמשך, לאחר שהתברר שפינקלר אמר אתמול בהזדמנות נוספת כי "חבל" שלא היו נפגעים בנפילת הרקטה בשפרעם, נשלחה תגובה נוספת מטעם הערוץ: "הנהלת ערוץ 20 רואה בחומרה רבה ומתנערת לחלוטין מהדברים הקשים שאמר הפרשן הצבאי קובי פינקלר. לאחר שהתברר כי הדברים נאמרו יותר מפעם אחת החליטה הנהלת הערוץ לסיים באופן מיידי את ההתקשרות עם מר פינקלר ולזמן את המעורבים בשידור לבירור והסקת מסקנות".