איתי שטרן דיווח הבוקר ב"מעריב" ובמדור הקולנוע של nrg על סרט חדש בכיכובה של הזמרת בריטני ספירס (ידיעה דומה פורסמה גם באתר נענע10, בלא קרדיט לכותב). הצילומים טרם החלו, אך כבר עתה "מתברר", כלשון שטרן, שהזמרת תשחק בו דמות של צעירה מופרעת וייכללו בו "מספר סצינות מין סאדו-מזוכיסטיות, ובהן אמורה להופיע הכוכבנית והאם". שמו של הסרט מתגלגל בקלות על הלשון, "Knoxville Carjacking Party", ולדברי שטרן הוא מבוסס על סיפור אמיתי על "זוג צעיר ומופרע שגנב מכוניות, ובסופו של דבר נרצח". שטרן אף מוסיף: “נראה שהפעם נושא הסרט, כמו הדמויות המעורערות שהוא מכיל, יתאימו פיקס לספירס דגם 2008".

אכן אירע בנוקסוויל רצח שכלל גניבת מכונית, אך ככל הנראה זהו הפרט האמיתי היחיד בדיווח של שטרן, וגם הוא אינו מדויק לחלוטין (בני הזוג שנרצחו לא גנבו מכוניות, אלא מכוניתם נגנבה, בעודם יושבים בה).

הידיעה באתר nrg (לחצו להגדלה)

הידיעה באתר nrg (לחצו להגדלה)

גם ויין בלדסאו, כתב הבידור של העיתון המתפרסם ביישוב שבו התרחש הרצח, ה"נוקסוויל ניוז סנטינל", כתב היום על הסרט החדש של ספירס, אך בנימה שונה משל שטרן. לדבריו, קיבל מידע על הסרט כבר בשבוע שעבר, אך זה נראה לו כה מופרך, עד שלא טרח לבדוק את אמיתותו, שלא לדבר על פרסומו. השמועה הראשונית כללה כמה פרטים שהיו אמורים להדליק נורה אדומה אצל כל עיתונאי, כותב בלדסאו, ולגרום לו לחשוד שמדובר בבדיחה. בין היתר, שמה של חברת ההפקה שקיבלה קרדיט על הסרט היה משחק מלים על השמצה גזענית. אלא שמאז שהחליט להתעלם מהשמועה עקב בלדסאו בתדהמה אחר החיים העצמאיים שתפסה באתרי הרכילות והבידור בארה"ב ומחוצה לה. נכון לעכשיו, אלפי ידיעות כבר פורסמו על הסרט, כשמכמה מהן הושמטו הפרטים המפוקפקים במיוחד כדי להעלות את רמת האמינות.

אף שהכותרת לידיעה של שטרן חד-משמעית ("ספירס תגלם מלכת סאדו-מאזו"), גם האמת נוטה מדי פעם להיות חד-משמעית, ובמקרה הזה היא מלמדת שאף אחד מהעיתונאים והרכילאים שפירסמו את הידיעה לא טרח לברר אצל מקורבי ספירס אם יש דברים בגו. בלדסאו, לעומת זאת, יצר קשר עם חברת התקליטים של ספירס, ושם אמרו לו כי כלל לא שמעו על השמועה, אבל הבטיחו כי לספירס אין כל קשר לסרט שכזה.

ניתן להניח כי התגלית של בלדסאו לא תזכה לשכפול מסיבי באתרי הבידור באינטרנט במידה שתתקרב לשמועה על הסרט הסאדו-מזוכיסטי של ספירס. חישוב פשוט של היצע וביקוש.

עדכון: גם אתר "עכבר העיר" פרסם את הידיעה.

תגובה

תגובת איתי שטרן: "הידיעה פורסמה בכמה אתרים מוסמכים בעולם כמו nme, ולא רק באתרים זניחים. בשוק של הידיעות מהעולם הרבה פעמים מגיעות ידיעות, ואז הסוכנים שלהם מכחישים אותן, ואז הן מתבררות כנכונות".