(צילום: יחסי-ציבור)

(צילום: יחסי-ציבור)

מתקרב מועד ההשקה של הקורא האלקטרוני שפיתחו קבוצת "ידיעות טכנולוגיות", ניופאן, סטימצקי ו-NDS, ואשר נחשף ב"עין השביעית" בדצמבר. מחירו של המכשיר לציבור הרחב טרם נמסר, אולם הוא יימכר לעובדי קבוצת "ידיעות אחרונות" במחיר מבצע של 899 שקל במכירה מוקדמת. האתר שבו יימכרו הספרים הדיגיטליים לקורא הושק בגרסת בטא, שזמינה כרגע רק ממחשבי קבוצת "ידיעות אחרונות".

הקורא, הבנוי בטכנולוגיית E-ink, הוא בעל מסך מגע שגודלו 6 אינצ'ים, מקלדת וסוללה האמורה להספיק לשימוש רצוף של עשר שעות. ממשק הקורא מאפשר דפדוף בין ראשי הפרקים של הספר, הגדלה והקטנה של הגופן, הצבת סימנייה וכתיבת הערות בגוף הטקסט. גודל הזיכרון הוא 1.2 ג'יגה-בייט, וקורא כרטיסים מכיל עד 32 ג'יגה-בייט. גודל זה יאפשר הכנסה של רבבות קבצים של כותרי ספרים, כך לפי הודעה לעיתונות של ניופאן.

 ההודעה שנשלחה הערב לעובדי קבוצת "ידיעות אחרונות"

ההודעה שנשלחה הערב לעובדי קבוצת "ידיעות אחרונות"

אתר הספרים יציע כותרים של ההוצאות ידיעות-ספרים, כתר, עם-עובד, אחוזת-בית, קשת (רם אורן), עליית-הגג, בבל, מטר, פן, גרף, אסטרולוג, סימנים וטל-מאי. הורדת הספרים לקורא תתבצע בחיבור USB למחשב או בחיבור אלחוטי WiFi, והם יהיו מוגנים במערכת DRM (ניהול זכויות קניין) שתספק חברת NDS. נוסף לכך אפשר יהיה לקרוא במכשיר ספרים בפורמט PDF ולשמוע ספרי אודיו בפורמט MP3.

אתר הספרים כבר עובד בגרסת בטא סגורה, כאמור, ובהודעה שנשלחה הערב לעובדי קבוצת "ידיעות אחרונות" נמסר כי "כמות הכותרים המוצעים באתר תגדל באופן משמעותי בשבועות הקרובים".

עובדי הקבוצה יוכלו לרכוש את המכשיר במכירה מוקדמת ב"מחיר מיוחד ומסובסד לעובדים בלבד" של 899 שקל, שיכלול 10 ספרים דיגיטליים מהאתר.