חברת החדשות של ערוץ 10 תשלם 14 אלף שקל לשוטר לשעבר שתבע ממנה 210 אלף שקל, כך הוסכם במסגרת הסדר גישור שהוגש בשבוע שעבר לבית-משפט השלום בתל-אביב. לפני כשנה הוגשה התביעה בטענה להוצאת לשון הרע.

כמה חודשים קודם לכן נעצר התובע בחשד שביצע, בזמן היותו שוטר, עבירות רכוש בשיתוף עבריינים, ובין היתר נחשד בהעברת נשק לעבריינים ומסירת מידע מודיעיני. למחרת מעצרו, במסגרת דיון על הארכת המעצר, הוצא צו איסור פרסום על שמו וזהותו.

כלי התקשורת שסיקרו את המקרה הקפידו שלא לחשוף את זהות החשוד, אולם בתוכנית "חמש עם רפי רשף" נגלו פניו לרגע. על-פי כתב התביעה, במהלך התוכנית נחשפו פניו של התובע "לשניות ארוכות", מעשה שהוביל לחשיפת זהותו ברבים ולפגיעה קשה בשמו הטוב. על-פי כתב ההגנה, במסגרת מבזק החדשות של השעה 17:00 נחשפו פניו של החשוד "למשך שנייה בודדת בלבד", וזאת בשל "תקלה טכנית שאירעה במחשב המרכזי האמון על העברת השידורים".

בערוץ 10 הסבירו לבית-המשפט את הרקע לתקלה כך: "לא אחת עולה הצורך בטשטוש תמונות וידיאו במהלך שידורי חדשות. כאשר עולה צורך בטשטוש כאמור, הדבר נעשה כבר בשלב הראשוני של הכנת ועריכת הכתבה לשידור, וזאת באמצעות מערכות ה-Avid המצויות בחדרי העריכה. טשטוש זה נעשה באמצעות הוספת רובדי תמונות וידיאו נוספות על גבי פניו של האובייקט אותו יש לטשטש. גם במקרה זה דאגו הכתב, מר מאיר ברדוגו, ועורך הווידיאו לטשטש את פניו של התובע מבעוד מועד עוד בחדר העריכה, כאשר קטעי הווידיאו הוכנו לשידור.

"כמשנה זהירות, נוצר בחדר העריכה קובץ חדש ובלתי ניתן להפרדה בו מוטמעים יחד קטעי הוויזואליה, הקריינות, הגרפיקה והטשטוש [...] מחדר העריכה עוברת הכתבה המוכנה לחדר ה-control ומשם, באמצעות מחשב מיוחד המכונה Profile, היא מועברת לצופים. בשלב זה אירעה התקלה הטכנית: מסיבה לא ברורה, במבזק החדשות של השעה 17:00 בלבד, ביטל ה-Profile בזמן אמת את אפקט הטשטוש, כך ששכבות הווידיאו הנוספות שרוכזו במוקד פניו של התובע 'נפלו' ולא שודרו [...] לתקלה טכנית זו אין כל התייחסות בספרות המקצועית או בפורומים הרלבנטיים. החברה האחראית לפעילותו של ה-Profile אף לא הצליחה לפענח את המקור לאותה תקלה ולהתחקות אחר הגורמים לה".

בית-המשפט, כאמור, לא יידרש לדון בשאלת האחריות של חברת החדשות של ערוץ 10 לתקלה הטכנית שהביאה להפרת צו איסור הפרסום. הצדדים הגיעו להסדר שבו אף צד אינו מודה או מאשר אף טענה או תביעה של הצד שכנגד, והתביעה נדחתה.