מאז שהייתי ילד, אני זוכר, עסק אחד הטיעונים החזקים ביותר של ההסברה הישראלית נגד הפלסטינים בהסתה. "הביטו בספרי הלימוד שלהם", נהגו לומר לנו, "ראו כיצד הם מסיתים לאלימות וקוראים להשליך את היהודים אל הים".

עד היום נוהגת העיתונות הישראלית להציג קריקטורות המופיעות במדינות ערב וברשות הפלסטינית, המציגות את היהודי כפי שהציגו אותו הנאצים: בעל אף ארוך, רודף בצע וכמובן מדכא את החלש. הטלוויזיה בישראל נוהגת לא פעם להציג תמונות המופיעות בשידורי הטלוויזיה של הרשות הפלסטינית: פה תוכנית ילדים שבה ברני הדינוזאור קורא להתפוצץ בקניונים ושם תוכנית רדיו שהמנחה שלה קורא לישראלים "נאצים".

אנחנו קוראים את הכתבות, מביטים בתמונות, מאזינים לקולות ונאנחים. "איך אפשר לעשות שלום עם האנשים האלו?", אנחנו שואלים. "מאיפה מגיעה השנאה הזו?", אנחנו תוהים ומוסיפים: "בישראל לא תיתכן כזו הסתה. אנחנו מדינת חוק. רק שם, אצל חיות האדם האלו, אפשריים דיבורים מעין אלה".

עו"ד יורם שפטל בבית-המשפט העליון בירושלים. 12.4.10 (צילום: ליאור מזרחי)

עו"ד יורם שפטל בבית-המשפט העליון בירושלים. 12.4.10
(צילום: ליאור מזרחי)

מי שעדיין מחזיק בדעות האלו לא האזין לתוכניתו של עו"ד יורם שפטל ברדיו-ללא-הפסקה ששודרה ב-2 בספטמבר השנה, כאשר החליף, כפי שנהוג מדי פעם בתחנה זו, את נתן זהבי בתוכניתו "זהבי עצבני". הנה רק כמה דוגמאות קצרות מתוכה, וכל קורא מוזמן להחליט אם המלל הזה ראוי או שהוא משקף שילוב של גזענות והסתה נגד אנשי שמאל, התקשורת הישראלית ואנשי אקדמיה, ספרות ותיאטרון.

על הפלסטינים: "תנועה לאומית שזהו מייסדה, זהו מנהיגה, ויורשיו הם חלאת המין האנושי, ערפאת והשרץ הניאו-נאצי הדוקטור להכחשת השואה, אבו-אדולף-מאזן, אין פלא שתנועה לאומית כזו הביאה לעולם את הטרור המזוהם, הבזוי והשפל לו מדינת ישראל היתה קורבן עקב פשע אוסלו, שהוא כידוע מיזם משותף רבין-ערפאת-פרס".

על התקשורת: "מאחר וגלן בק הוא פרו-ישראלי, אז ערוץ 2, שהוא חממה של מחבלים תקשורתיים, יאמר את מה שאמרת [שהיו פחות אנשים בהפגנה שהתקיימה בוושינגטון ממה שהיו בה בפועל] [...] הקשר בין המספר לאמת אף פעם לא עניין את מרעילי הבארות שלנו".

על השמאל: "השמאל והשקר ירדו כרוכים יחדיו אל העולם".

על התיאטראות בישראל: "יום אחד אני מגיע להצגה בתיאטרון הקאמרי, של שייקספיר, 'הלילה ה-12'. ומה עשו השמאלנים המתועבים של הקאמרי משייקספיר? כל השחקנים היו לבושים כמו פלסטינים וכל המחזה דיבר על הכיבוש. מאותו הרגע כף רגלי לא דרכה יותר בתיאטרון המתועב הזה, הנאלח הזה. אחר-כך התיאטרון הלאומי הבימה, הסתבר שהוא מעסיק או העסיק עד לפני לא יותר מדי זמן את אדון בכרי, זה שעשה את הסרט 'ג'נין ג'נין', זה שמשפחת מחבלים קרובי משפחה שלו שפוטים למאסרי עולם על מעשי רצח מתועבים, והתיאטרון הלאומי של מדינת ישראל משלם לו משכורת מהכסף שלי ושלך. מאז גם כף רגלי לא דרכה בהבימה. וזו באמת הזדמנות לקרוא לעם ישראל לבטל לחלוטין כל מנוי, כל מנוי, בתיאטרון הבימה ובתיאטרון הקאמרי, ובתיאטרון בית ליסין [...] פשוט תחרימו את עדת המנוולים הזו".

על אבו-מאזן והתקשורת והרב עובדיה יוסף: "הואיל ואבו-אדולף-מאזן הוא מכחיש שואה, הוא ניאו-נאצי, הוא כתב עבודת דוקטורט שכל כולה לא רק הכחשת השואה, אלא ייחוס השואה לתנועה הציונית בשיתוף עם הנאצים, הואיל והוא כתב את כל זה, הוא יקירו של השמאל היודו-פלביוסי שלנו. אצל השמאל, השרץ הניאו-נאצי הבזוי, חלאת המין האנושי, אבו-מאזן, הוא יקיר, ואילו רב גדול בישראל כמו עובדיה יוסף הוא אובייקט לחרפות וגידופים [...] ודרך אגב, אני מצטער שהם [דברי הרב] היו מתונים מדי. הרב עובדיה לא נזקק לכך שאבו-מאזן הוא שרץ ניאו-נאצי, דוקטור להכחשת השואה, זה למרבה הצער הרב עובדיה לא אמר בדבריו, מאוד מצער שאם הוא כבר מתייחס לאבו-מאזן הוא לא הבליט את הדבר הזה, הכי חשוב באישיות הטמאה שלו".

על פרופ' זאב שטרנהל: "כמובן שמיד הזדרזו אנשים מתועבים כמו זאב שטרנהל, הלא הוא היועץ לענייני רצח ויחסי-ציבור של החמאס, שאומר לחמאס, אתם תרצחו רק תושבי אריאל ודומיהם, ורק תעשו את זה מעבר לקו הירוק, ואז תהיה יותר אהדה למאבק שלכם בקרב הציבור הישראלי. איפה הוא אומר את זה? כמובן באל-ארד ['הארץ']".

למאזין שמתח עליו ביקורת בנוגע לדבריו על אבו-מאזן: "אם היו נותנים לך הזדמנות אתה היית מלקק לו (לאבו-מאזן) את הצ'יז בין הרגליים, לא רק לוחץ את ידו".

אפשר להמשיך כך עוד ועוד עם קללות, נאצות וגידופים שהופנו כלפי עמוס עוז, ציפי'רקה שפיצרקה (ציפי לבני) ושאר גילויי שנאה. קשה לדמיין תחנת רדיו שהיתה משדרת דברי בלע מהסוג הזה נגד אנשי דת ופוליטיקאים ימניים ולא היתה נקלעת לסערה ציבורית.

האם מישהו יכול לדמיין שדר רדיו שהיה קורא לרב עובדיה "עובד אלילים מזוהם, בור חצוף, ליצן בתחפושת עם קצף על השפתיים שיש לאשפז אותו בכפייה", שהיה נשאר בתפקידו יותר מכמה שעות? האם מישהו יכול לדמיין שדר רדיו שהיה קורא לשאול מופז או בוגי יעלון "פשיסטים מנוולים, רוצחי בני-אדם בדם קר, פושעים נגד האנושות שלידם סטלין היה מחוויר", שלא היה מוזמן לחקירה במשטרה?

אבל בשיח התקשורתי הנוכחי, דמם של אנשי השמאל מופקר. הוא לא מופקר על-ידי תחנה פיראטית של אנשי הימין הקיצוני שזועקים מדם לבם. הוא מופקר באחת מתוכניות הרדיו הפופולריות המשודרת באחת התחנות הפופולריות של הרדיו האזורי בישראל, זה שמפוקח על-ידי הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, אותה רשות שלא נקפה אצבע כששפטל זיהם את גלי האתר במטר הקללות והגידופים שלו.

כבוד לרגולטור, כבוד לרדיו-ללא-הפסקה וכבוד לבעלי המניות שלו. מי ייתן ויום אחד שפטל ישלח את כולכם ללקק את הצ'יז בין הרגליים של אבו-מאזן.

עדכון, 13.9.10: עוד ביוני השנה, לפני שלושה חודשים, פורסם באתר "אייס" כי הרשות השנייה בודקת "האם בדבריו של עו"ד יורם שפטל בתוכניתו ברדיו-ללא-הפסקה יש הפרה של כללי הרשות. שפטל כינה לכאורה אישים מהצד השמאלי של המפה הפוליטית 'יודונאצים' ו'אנטישמים'". בתגובה לפניית "העין השביעית" נמסר מהרשות השנייה כי "הנושא עדיין בבדיקה".