אחים ואחיות, חברים וחברות, אזרחי האומה הגדולה, החופשית והמשוחררת של רוממה, שלום רב. בעוד כמה ימים יחגוג מנהיגנו, המנהיג הדגול, המנהיג האהוב, המנהיג שאין כמותו, ארבעה חודשים מאז הופיע לראשונה בפייסבוק. ארבעה חודשים, אך נדמה כאילו היה זה רק אתמול, עת הפציעה שמשו לראשונה וחקק על הקיר את המלים: "שלום לכולם. פתחתי דף חדש. מאחל לכולכם שבת שלום ומבורך".

עוד רבות ידובר ויסופר על ארבעת החודשים המופלאים הללו, שבהם המנהיג הטוב והמיטיב נראה במלוא הדרו בדף הרשמי של "מנכ"ל רשות השידור", כשהוא, ובכן, עושה כל מיני דברים. כולנו מאושרים מכך שניתנה לנו הזכות לממן את פעילותו החשובה הזו, במסגרת כמיליארד השקלים הציבוריים שבתקציב השידור הציבורי.

אנחנו מכירים את מנהיגנו הדגול, הוא אינו איש של מלים אלא איש של מעשים, כלומר, לאו דווקא איש של מעשים, אבל בהחלט איש של תצלומים. תצלומים שממחישים את גדולתו, את חשיבותו, את פועלו, את ידיעותיו, את חשיבותו (כבר אמרנו?) ולא פחות חשוב מכך (ואולי אף יותר), את הערצת העם, העם ברוממה, לחוכמתו ומנהיגותו השקטה. שלושה ימים לאחר שהופיע לראשונה בפייסבוק, נראה המנהיג הדגול כשהוא מצטלם עם נשיא רפובליקת ישראל שמעון פרס וזכה לאלפי לייקים, כלומר תשעה, של אזרחי רוממה המעריצים.

המנהיג הצנוע כל-כך צנוע שהוא אינו חושש מלחלוק את תהילתו עם עוזרו הבכיר, זליג רבינוביץ'. כן, כך מכונה זליג רבינוביץ' בדף הפייסבוק של המנהיג הדגול: "העוזר הבכיר", זאת לעומת עוזריו הזוטרים, שהם זוטרים מכדי להופיע בדף הפייסבוק של המנהיג העצום. כבר ביום שבו עלה דף הפייסבוק סיפר המנהיג האדיר על ביקור שערך עם העוזר הבכיר בראשון-לציון. מאוחר יותר הוא הציג תמונות של העוזר הבכיר בחדר הבקרה של רשת BBC, וגם של העוזר הבכיר באולפן ה-HD של ה-BBC (ועוד אחת של העוזר הבכיר באולפן ה-HD של ה-BBC), וגם: העוזר הבכיר באולפני רשות השידור בלונדון לצד דגל רוממה, ועוד: העוזר הבכיר כשהוא תולה את דגל רפובליקת ישראל.

למעשה העוזר הבכיר כל-כך בכיר, שלפעמים אפשר לשכוח מי הוא העוזר ומי הוא הבכיר: הנה הוא העוזר הבכיר עם השדר יורם ארבל, וכאן העוזר הבכיר עם ראש עיריית לוד. העוזר הבכיר מצטלם לצד המנהיג הדגול בביקור ממלכתי-מלכותי בפיקוד צפון, והנה עוד תמונה בפיקוד צפון. כשהם נחים מיום עבודתם הקשה, נהנים המנהיג האהוב ועוזרו הבכיר, יחדיו, מארוחה עממית שמבשל להם שף ידוען.

אך לא רק צבא ומזון מעניינים את המנהיג הדגול ועוזרו הבכיר (הנושא על כתפיו עוד שבעה תפקידים אחרים ברשות, בכירים גם הם כמובן). אמנם הם אנשי עשייה, אך הם גם אנשי רוח ומחשבה. הנה הם מצטלמים בביקור במערת המכפלה בחברון. איזו תמונה היסטורית. אין פלא שדוברת אומת רוממה החופשית, לינדה בר, אוהבת את התמונה. השניים אף סיירו בעיר באר-שבע כדי "לקדם את נושא הקמת אולפני החירום בעיר", עדכון חשוב שאותו אהבו דוברת הרשות, מנהלי דף הפייסבוק של רשת ב', מנהלי דף הפייסבוק של רשת ג' ומנהיגנו הדגול גם כן. איזה מפגן מרגש של אחדות ואהבה.

ניכר בדף הפייסבוק של אבי אומת רוממה כי בכל מקום שאליו הוא הולך ניצב, כבדרך פלא, צלם המתעד את פועלו. לא, ודאי אין צורך להעסיק אדם במשרה חלקית או מלאה כדי שזה יצלם את המנהיג האהוב. אזרחיו המעריצים מתעדים אותו פעם אחר פעם אחר פעם ואז שוב פעם ושוב פעם ועוד פעם, שהרי מדובר בזכות של יחידי סגולה מהשידור הציבורי.

הנה כאן לדוגמה נכתב כי הוא מדליק נרות חנוכה בלשכתו הצנועה "עם הרב יעקוב פרידמן ממוסקבה". אמנם הרב יעקוב פרידמן ממוסקבה אינו נראה כלל בתמונה, אבל זה רק כיוון שהילתו של מנהיג הברזל כה חזקה, עד שגם הטובים שבאנשים נסוגים מהפריים בכבוד וביראה. יעקוב בטח נמצא שם. איפשהו.

המנהיג שאין כמותו גם קיבל מדליה אולימפית מידיו של בכיר שדרי הבריכה, משה גרטל. בעוד שבטקס הענקת המדליה נראה גרטל קורן מאושר על ההזדמנות לחסות בצלו של המנהיג הדגול, נותר האחרון קר רוח. אין פלא – ארון המזכרות שלו מאיים להתפוצץ ממדליות ועיטורים.

מתחת לתמונה אחרת נכתב: "ראש עיריית חיפה יונה להב מביע את הערכתו לרשות השידור על כך שפתחה אולפני חירום (רדיו וטלוויזיה) שישרתו את תושבי חיפה בשעת מלחמה". לא רק ראש עיריית חיפה (שחושב בטעות ששמו יהב) מביע את הערכתו – כולנו מביעים את הערכתנו. לצד תמונה אחרת נכתב: "עם עורך הדין יצחק מולכו שליחו המיוחד של ראש הממשלה לענייני המשא ומתן עם הפלסטינים ומשימות מיוחדות נוספות. עורך הדין מולכו נהנה מאוד מהסרט 'בן ציון' ושיבח את הערוץ הראשון על היוזמה המקורית והמבורכת".

"בן ציון" הוא כמובן אביו של ראש ממשלת רפובליקת ישראל, שגם איתו הצטלם המנהיג העילאי כשמצא מעט זמן פנוי (המנהיג, הכוונה). שמש העמים מצא זמן גם לצילום עם סגנית השר גילה גמליאל ועם ח"כ דני דנון, למקרה שאלו יהיו מעוניינים לפתוח סטייקייה, אך דלתו תמיד פתוחה בפני כל שדרות העם: הנה הוא כאן בפגישה עם הנהגת העדה הדרוזית, כאן בתמונה מטושטשת אך בכל זאת חשובה עם סגל המכללה הערבית בחיפה. מכל קצוות תבל באים לראיין את המנהיג הנערץ: מיפן וגם מחדשות הבידור של הוט. המנהיג הדגול הוא הרי גם סלב.

וכמובן, לא רק ראשי הרפובליקה, אלא גם אלה המנהלים אותה בפועל: הנה המנהיג עם נתן אשל, "האיש החזק הפועל מאחורי הקלעים", כפי שהמנהיג עצמו מגדיר אותו. כן, גם לקיסר בעל עוזר בכיר יש אנשים חזקים המפעילים, כלומר פועלים, כלומר מפעילים, מאחורי הקלעים. תמונה זו, משום מה, נעלמה פתאום מדף הפייסבוק של המאור מרוממה.

כל פעולה, קטנה כגדולה, ראויה לתיעוד למען יראו ילדי האומה החופשית של רוממה כיצד מנהיגם חי את חיי היום-יום שלו, שכן למרות מעמדו כאל חי, גם הוא "מכניס אטמים לאוזניים במהלך תרגיל הירי בפיקוד צפון" (זהו אותו תרגיל שבו קיבל המפקד העליון הסבר מקצין בכיר בדרגת סגן, כיצד האויב הנויבכי ממלכד את מוצביו; זאת כדי שבמלחמה הבאה יידע הגנרל כיצד לאגף את מוצבי האויב הנפשע ולהוביל את האומה לניצחון מפואר), או כאן, כשהוא מתועד כאשר הוא "מקבל הודעת טקסט במהלך ישיבה", מן הסתם עדכון בזמן אמת על מצבה המאוזן כפלס של האומה.

ארבעה חודשים של פעילות מבורכת בפייסבוק, יותר מ-280 תמונות שחושפות את הפן האנושי והמנהיגותי של האב הדגול, תמונות שבהן מוצגות סביבתו התומכת ופעילותו המבורכת למען רוממות רוממה, או לפחות רוממות מנהליה, או לפחות מנהל אחד שלה – ועוזרו הבכיר כמובן.

אולי התמונה שממחישה יותר מכל את דמותו של המנהיג הנערץ, את ממלכתו ואת תפיסתו הניהולית היא זו שבה הוא מופיע לצד העוזר הבכיר רבינוביץ' והשדר יגאל רביד. נכתב לצדה: "השדר יגאל רביד מסביר את אהבתו העזה לרשות השידור. כולנו אוהבים את השידור הציבורי!".

לחצו לקבלת התמונה המלאה, ועוד תמונה, ועוד. או, בגרסת הפייסבוק