הרב אמנון יצחק הוסיף תביעה שלישית לשתי תביעות דיבה שכבר הגיש בעקבות הראיון הידוע לשמצה שהעניק לשמעון ריקלין בערוץ 14. הנתבעת הפעם היא הרשות השנייה, וזאת בשל מכתב שהוציא נציב פניות הציבור למתלוננים נגד הערוץ. לדברי הרב יצחק, בניגוד לקביעת נציב פניות הציבור מעולם לא אמר שעל הרכבות שהובילו יהודים למחנות ההשמדה היה כתוב "מפא"י" וכל שביקש הוא להביע ביקורת על "רכבת המיוחסים" שהצילה יהודים הונגרים.

בחודש יוני האחרון התארח הרב יצחק בתוכניתו של ריקלין בערוץ 14 כדי לשוחח עמו על "הקרע בעם". הרב יצחק פתח בנאום שטנה כלפי "השמאלנים", מייסדי המדינה, הישראלים המתנגדים להפיכה המשטרית ופוליטיקאים המתנגדים לנתניהו, תוך כדי שהמראיין ריקלין מעודד אותו.

בראיון טען עוד הרב יצחק בין היתר כי מנהיגי תנועת העבודה, במשתמע, הגבילו עליית חרדים וזקנים לישראל והניחו להם להישמד בשואה. "בשואה נתנו רק ל-4.5% סרטיפיקטים לעלות לארץ", אמר הרב יצחק. "בכוונה נתנו לחרדים פחות?", השלים ריקלין. "בדיוק", ענה הרב יצחק, "לא רצו להביא חרדים ולא רצו להביא זקנים". בהמשך הרחיב והסביר: "מי הפקיר את היהודים שמה בשואה? אתה יודע? בהיסטוריה? השמאלנים האלה שהקימו. מפא"י. על הרכבות היה כתוב מפא"י והיו מעלים את החבר'ה של מפא"י".

"מי הפקיר את היהודים שמה בשואה? אתה יודע? בהיסטוריה? השמאלנים האלה שהקימו. מפא"י. על הרכבות היה כתוב מפא"י והיו מעלים את החבר'ה של מפא"י"

בעקבות השידור דרשה מפלגת העבודה מהרב יצחק ומערוץ 14 להתנצל. ריקלין צייץ כי התנצל בשידור על "דברי ההבל" וטען כי "לא שמתי לב שהוא אמר את זה ואני מצטער על כך". בערוץ הודיעו שהרב יצחק לא יוזמן עוד להופיע בערוץ. יצחק עצמו פירסם סרטון בו האשים את ריקלין ש"מכר אותו" ו"יצא לא גבר".

בשבוע שעבר הגיש הרב יצחק שתי תביעות דיבה נגד מי שטענו כי אמר שטען בראיון שעל הרכבות שהובילו את היהודים למחנות ההשמדה היה כתוב מפא"י. השבוע, כאמור, הגיש תביעה שלישית, נגד הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו.

בעקבות הראיון של הרב יצחק בערוץ 14 הגיעו תלונות רבות אל שולחנו של דוד רגב, נציב פניות הציבור ברשות השנייה, המפקחת על שידורי הערוץ. בתגובה לתלונות כתב רגב: "מצפיה בתוכן מצאתי כי דבריו של המרואיין היו מזעזעים ופוגעניים. אמירתו לפיה תנועת מפא"י הייתה שותפה לשילוחם של יהודים באירופה באמצעות רכבות המוות אל מותם היא אמירה הפוגעת בזכר קורבנות השואה ופוגעת במשפחותיהם".

"התובע מעולם לא אמר ח"ו שעל רכבות בהן נשלחו יהודים להשמדה בשואה היה כתוב מפא"י, והתובע מעולם לא ייחס בחייו למפלגת מפא"י, תפקיד כלשהו הקשור למעשיהם המזעזעים של הנאצים יימח שמם וזכרם", נכתב בכתב תביעה שהגיש הרב יצחק נגד הרשות השנייה, בדרישה לפיצוי בסך כ-80 אלף שקלים.

לפי הרב יצחק, הוא רק הביע ביקורת "על 'רכבת המיוחסים' שבאמצעותה ניצלו 1,684 יהודים 'מיוחסים'". בכך מכוון הרב יצחק ככל הנראה ל"רכבת קסטנר" שיצאה מבודפשט בסוף יוני 1944 ועליה למעלה מ-1,600 יהודים.

טרם הוגש כתב הגנה.

57001-09-23