"ההשקעה המפתיעה של היהלומן: מה מחפש לב לבייב בעולם הרותח של הגיימינג התחרותי", תהתה כותרת שהתפרסמה בשבוע שעבר בעיתון "כלכליסט". הכתב, מאיר אורבך, דיווח לקוראים כי בעל השליטה לשעבר בחברת אפריקה-ישראל "מוביל השקעה של 19 מיליון דולר" בחברת משחקי וידיאו בשם Fnatic.

לנוכח היקף ההשקעה, נמסר בידיעה, לבייב גם יצטרף לדירקטוריון של החברה הבריטית – עובדה מעוררת עניין: בשנה שעברה דווח שלבייב עזב את לונדון, עיר מגוריו, מחשש שייעצר.

ל"כלכליסט" היתה גם תשובה לשאלה שבכותרת. מה מחפש היהלומן בתעשיית הגיימינג? "על-פי הערכות", נכתב בידיעה, החלטתו להיכנס כמשקיע לתחום משחקי הווידיאו "תעזור לשקם את תדמיתו", שנפגעה בגין החשדות הפליליים. לבייב, הוסבר לקוראים, "מבוקש לחקירה בישראל בחשד להלבנת הון והברחת יהלומים בהיקף של למעלה מ-300 מיליון שקל".

זמן לא רב לאחר פרסום הדברים התברר שהניתוח הזה שגוי: איל היהלומים והנדל"ן הנמלט לא נכנס לתחום משחקי הווידיאו כדי לשקם את תדמיתו. בעצם, הוא כלל לא נכנס לתחום משחקי הווידיאו, ולגמרי לא קשור לחברה שבה עוסקת הכתבה. שמו של המשקיע החדש הוא אמנם לב לבייב, אבל לא מדובר באיש העסקים המפורסם, אלא ביזם טכנולוגיה אחר שבמקרה נושא את אותו השם, וכלל אינו חשוד בפלילים. תמונתו האמיתית שובצה בידיעה המתוקנת, שעלתה לאתר הכלכלון.

* * *

הכתבה של "כלכליסט" (לחצו להגדלה)

הכתבה השגויה ב"כלכליסט", 2.5.2019