(צילום: אמרוטה דיי; רשיון cc)

(צילום: אמרוטה דיי; רשיון cc)

נועם עוז-סתר, עורך מהדורת החדשות המקומית באזור המרכז, שלח הבוקר מכתב זועם ליו"ר רשות השידור אמיר גילת ולמנכ"ל הרשות מוטי שקלאר, בעקבות חוסר הנכונות של הרשות, לטענתו, לספק לו ייעוץ משפטי ראוי לקראת חקירה משטרתית. מרשות השידור נמסר כי "העובד קיבל את מלוא הייעוץ וההדרכה המשפטית הנדרשים בשלב זה".

עוז-סתר נקרא השבוע לחקירה במשטרה בחשד להפרת צו איסור פרסום בכתבה שערך במהדורת החדשות המקומיות. "כשעובד", כתב עוז-סתר במכתבו, "ועובד מסור אעיז לציין, מוזמן לחקירה משטרתית בעניין עבירה על צו איסור פרסום, העובד הזה מצפה שההנהלה שלו, שבשמה הוא בעצם עובד, תגבה אותו. תתמוך בו. בייחוד כשנושא חקירתו היא עבודתו – ובעליל לא נעשה כאן שום דבר בזדון. במקרה הטוב טעות בשיפוט".

על-פי תיאורו, הוא נחקר במשך שעות ארוכות ואף נשקלה השארתו במעצר בית. למרות זאת, כותב עוז-סתר, כשהתקשר לרשות השידור לפני חקירתו כדי לקבל ייעוץ משפטי, לא זכה למענה ראוי. "עונה לי עו"ד מנומנם, בקול משועמם, תוך שהוא לועס סנדביץ' ושותה דיאט קולה, כי אינו יודע מה להמליץ לי לעשות", מתאר עוז-סתר את השיחה שניהל עם הלשכה המשפטית של רשות השידור.

"כשאני בחקירה צולבת מול שלושה חוקרים מיומנים אני צריך לדעת שלפני זה עשו מעסיקי הכל כדי לגבות אותי. שאני לא לבד", ממשיך עוז-סתר במכתבו. "אני בטוח שאם זה היה קורה, אולי כל האירוע היה נסגר בשיחת הבהרה עם המשטרה. מי יודע, אולי בפעם הבאה...".

עוז-סתר סירב להגיב לפניית "העין השביעית".