נמחקה התביעה שהגיש ניצב-משנה יורם לוי נגד אילנה דיין, גלעד טוקטלי וחברת טלעד. לפני שבועיים הגישו הצדדים בקשה למחיקת תביעה ללא רשות להגישה שנית, וזאת בתום הליך ארוך של גישור בפני עו"ד עמוס גבריאלי. הצדדים הודיעו לבית-משפט השלום בירושלים כי הגישור צלח וכל המחלוקות בין הצדדים סולקו. השופט עודד שחם הורה על מחיקת התביעה.

לפני כארבע שנים הגיש לוי תביעת דיבה על סך מיליון שקל בעקבות תוכנית "עובדה" ששודרה שנתיים קודם לכן. לוי טען כי הכתבה כללה דברי דיבה שהתבססו על עדי שקר וגרמו לו נזק כבד. בכתבה נטען, בין היתר, כי לוי קיבל כביכול שוחד ממשפחת פריניאן בתמורה להגנה על עסקיה הלא-חוקיים.

נצ"מ יורם לוי בתוכנית "עובדה", 21.4.11

נצ"מ יורם לוי בתוכנית "עובדה", 21.4.11

בדצמבר האחרון דיווח יואב יצחק באתר NEWS1 כי במסגרת הליכי הגישור בין לוי לדיין עלתה הדרישה כי הנתבעים יפצו את לוי בסכום של למעלה מ-100 אלף שקל. בשונה מדיווח זה, הסדר הגישור הסופי כלל תשלום עבור ההוצאות המשפטיות של התובע, ולא תשלום פיצוי.

עוד דיווח יצחק כי במסגרת הגישור עלתה האפשרות שלוי יוזמן להציג את גרסתו בתוכנית "עובדה". בחודש שעבר התממשה אפשרות זו כאשר במסגרת התוכנית שודרה כתבה שכללה ראיון שערכה דיין עם לוי, ששטח את גרסתו בפני הצופים.

בסיום הכתבה פנתה דיין לצופים ואמרה: "יורם לוי חלק על חלק מממצאי התחקיר ששידרנו בזמנו, הוא גם הגיש תביעה, ובמסגרת הליכי הגישור חשבנו שנכון לתת לו את הבמה הזאת. בהקשר זה אנחנו מבהירים כי לאחר חקירת מח"ש ובדיקות ממושכות שנעשו, נמצא כי לוי לא נטל כספים לכיסו או כי היה מעורב באופן כלשהו בקבלת שוחד. הואיל והשתמע אחרת בכתבה ששודרה בעניין הזה, ראוי שהדברים יובהרו כפי שנעשה היום. יחד עם זאת, בכל הקשור לפרטים האחרים שאינם נוגעים לניצב-משנה לוי בענין זה – אנחנו עומדים מאחורי התחקיר שפירסמנו כאן".