יו"ר הקואליציה, ח"כ מיקי (מכלוף) זוהר, הגיש אתמול (13.12) תביעת דיבה בסך 840 אלף שקל נגד הפעיל החברתי סדי בן-שטרית, התנועה למען איכות השלטון בישראל, אריאנה מלמד ושתי פעילות נוספות, בגין "מסע הכפשות בזוי, גס ומתלהם", כהגדרתו, שכלל פרסומים בדבר היותו "מאפיונר", "עבריין" ו"מושחת".

לפי התביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד שחר אגמון, מוביל מסע ההכפשות נגד ח"כ זוהר הוא בן-שטרית, שב-26.10 התייצב מול ביתו ואמר: "הערב נביא את בלפור לקריית-גת. נתייצב מול מגן המושחתים מיקי זוהר ונבהיר לו שמאסנו בארגון הפשע של נתניהו שאחראי למחדל הקורונה והרס הדמוקרטיה".

באותו מועד הוסיף בן-שטרית ואמר: "יש לך זין; לא כוח, לא כסף, לא כבוד. אתה חייל במשפחת פשע; אתה סמרטוט של נתניהו, מיקי זוהר אתה בדרך לבית-הסוהר, תישן במיטה מעל נתניהו" (בן-שטרית התייחס בכך לדברים שאמר זוהר בראיון לכאן 11: "יש אומרים שאני אוהב כוח. אדם חכם לימד אותי שיש את שלושת הכ"פים: כוח, כבוד וכסף. בדרך כלל אדם לא יצליח להשיג את כל השלושה, לכן אני מבין שלושת הכ"פים עובד, בעיקר, על הכ"ף של הכוח, ומקווה שהיא תקנה לי את הכ"ף של הכבוד").

בנוסף כינה בן-שטרית את ח"כ זוהר "מיקי השרליל", "מיקי העבריין" ו"מיקי לקקני זוהר". בגין כל זאת תובע זוהר מבן-שטרית 240 אלף שקל.

התנועה למען איכות השלטון פרסמה בפייסבוק כרזה שבמרכזה מתנוססת דמותו של ח"כ זוהר, עם הכיתוב "מאפיונר צריך להיחקר". בגין פרסום זה תובע זוהר מהתנועה 140 אלף שקל. העיתונאית אריאנה מלמד פרסמה בטוויטר סרטון שבו נראה בן-שטרית מגדף את ח"כ זוהר, כפי שצוטט לעיל. זוהר תובע ממנה פיצויים בסך 140 אלף שקל.

הפעילה החברתית יעל גאון כינתה את ח"כ זוהר "עבריין" בטוויטר ושיתפה אף היא את הסרטון של בן-שטרית. גם ממנה תובע זוהר 140 אלף שקל. הפעילה החברתית לירי שביט נתבעת בסכום זהה בגין שיתוף הסרטון.

"כפי שפורט בהרחבה לעיל, הנתבעים עשו כל שידם משגת על מנת להכפיש את התובע, להטיל בו רפש ודופי ולהציגו כמושחת, ואף ייחסו לו מעשים פליליים תוך הכתרתו כ'מאפיונר' – הכל ללא הצגת בדל של ראיה לנכונות פרסומיהם, ומבלי שטרחו כלל לנסות ולאמת את האשמותיהם הכוזבות", נטען בכתב התביעה.

טרם הוגשו כתבי הגנה.

27065-12-20

* * *

לעיון בכתב התביעה

להורדת הקובץ (PDF, 3.01MB)