עיתונאי חרדי חויב לשלם 170 אלף שקל לתחקירנית בתוכנית "פנים אמיתיות" של אמנון לוי בערוץ 10. העיתונאי ישראל שלמה קאהן, המכנה את עצמי שי קאהן, חויב במלוא סכום התביעה שהגישה נגדו התחקירנית דינה (דידי) שור, וזאת משום שלא הגיש כלל כתב הגנה.

על-פי כתב התביעה של שור, חרדית אף היא, במסגרת עבודתה ב"פנים אמיתיות" אספה בשנה שעברה חומרים לכתבה על היחס של הציבור החרדי לנשים גרושות. שור טוענת בכתב התביעה, שהוגש באמצעות עו"ד איתי יפה, כי מיד לאחר שידור הכתבה החל קאהן "במסע להשחרת פניה" בפייסבוק.

המסע החל, לפי שור, בהפצת תצלום מעובד שבו היא נראית מחובקת עם מגיש "פנים אמיתיות" אמנון לוי, וזאת למרות שהיא נשואה ושומרת נגיעה. הפצת התמונה, טוענת שור, "גרמה למהומה רבה, מבוכה ונזק רב לתובעת, לבעלה, למשפחתה ולסובבים אותה".

בהמשך יצא קאהן למה ששור מכנה "מסע דמוניזציה" שבמסגרתו היא כונתה "מפלצת", "נבלה", "סמל הרוע והטינופת", "שקרנית" ומי שטומנת מלכודת למרואייניה. בנוסף דימה קאהן את שור לחזיר הפורש טלפיו כאומר "כשר אני". מכתב מבא כוחה שבו נדרש קאהן להסיר את הפרסומים, להתנצל ולפצותה, לא נענה.

בחודש מאי השנה, לקראת שידור כתבה נוספת ב"פנים אמיתיות" שעסקה בחברה החרדית, החל קאהן לתקוף את שור בעמוד הפייסבוק שלו. "לתובעת נודע", נטען בכתב התביעה, "כי כל מטרתו של הנתבע בהתקפותיו עליה באופן אישי, נועדו לייצר לעצמו הילה של 'מגן החרדים'".

בשל כל זאת פנתה שור לבית-המשפט בדרישה לקבל פיצוי בגין הפרת חוק איסור לשון הרע ובגין עוגמת הנפש והנזק שלטענתה גרם לה. בסך הכל דרשה שור 170 אלף שקל.

אף שהתביעה הוגשה לבית-משפט השלום בראשון-לציון כבר בחודש יוני האחרון, והומצאה כדין לכתובתו של קאהן, כשהוא חתום אישית על קבלת המשלוח, העיתונאי לא הגיב כלל. קאהן לא הגיש כתב הגנה ואף לא ביקש זמן נוסף כדי לגבש כתב הגנה. בעקבות זאת ביקשה לאחרונה שור, באמצעות בא כוחה, לתת פסק דין על סמך כתב התביעה בלבד ולחייב את קאהן במלוא סכום התביעה, 170 אלף שקל, בתוספת שכר טרחת עורך-דין בסך 15 אלף שקל והוצאות משפט בסך 2,400 שקל.

הרשם הבכיר יניב ירמיהו חתם בשבוע שעבר על פסק הדין והעניק לשור את מבוקשה.

11423-06-16