ניר חפץ קיבל סכום של 106 אלף שקל מעיריית בת-ים עבור ייעוץ אסטרטגי ב-2014. בתשובה לבקשת חופש מידע של עמותת "הצלחה" מסרה העירייה כי סכום ההתקשרות עמד על 40 אלף שקל בלבד, אולם ממידע שהגיע ל"העין השביעית" התברר כי הסכום האמיתי הוא יותר מכפול. מדוברות העירייה נמסר כי בתשובה לבקשת חופש המידע שכחו לצרף את הסכום ששולם לחפץ עם הארכת הסכם ההתקשרות עמו.

בתשובת חופש המידע נמסר כי התשלום לחפץ נעשה עבור "פרויקט". בתשובה לשאלת המשך נמסר מדוברות העירייה כי הפרויקט היה "ניתוח אסטרטגי ושיווקי של העיר". עיריית בת-ים נמצאה אז במצב מיוחד: ראש העיר לחיאני הושעה מתפקידו בתחילת 2014 בשל הגשת כתב אישום פלילי נגדו, וחבר סיעתו יוסי בכר מילא את מקומו עד לבחירות המיוחדות שנערכו בינואר 2015. לפי העירייה, מצב דברים זה הרע עם תדמיתה של העיר ולכן נדרשה שכירתו של יועץ תקשורת חיצוני.

אלא שגורם לשעבר בעירייה, שהכיר מקרוב את הנעשה בה באותם ימים, טוען כי מטרת שכירתו של חפץ היתה שונה: "ניר היה החונך שלו. יוסי נכנס אז לתפקיד והביאו את חפץ להיות המנטור שלו. הביאו אותו לעזור ליוסי בכר להיות ראש עיר. זאת התכלית. הוא היה כמה חודשים בעירייה. הסתובב שם כל הזמן. הוא היה צמוד ליוסי בכר. כל אירוע הולך איתו. אומר לו מה להגיד. היה כותב לו".

לדבריו, חפץ היה נוכח בישיבות צוות בכיר של העירייה. למי שעוסק במיתוג של העיר אין מה לחפש שם, הוא אומר. "לא ראיתי אותו עושה מיתוג. אני ראיתי אותו חונך את אדון בכר ומלמד אותו ללכת בנבכי השלטון והפוליטיקה והתקשורת".

"שלומי לחיאני: אני סומך רק על יוסי בכר", שלט בחירות בבת-ים, דצמבר 2014 (צילום: "העין השביעית")

"שלומי לחיאני: אני סומך רק על יוסי בכר", שלט בחירות בבת-ים, דצמבר 2014 (צילום: "העין השביעית")

בדוברות העירייה מכחישים מכל וכל כי חפץ סייע לבכר בקמפיין הבחירות. אמנם, בתגובה לטענות דלעיל מוסיפים בדוברות כי חפץ אכן עבד גם עבור הנהלת העיר: "יועץ התקשורת ניר חפץ הועסק בעיריית בת-ים למשך מספר חודשים במהלך שנת 2014. במסגרת עבודתו העניק ייעוץ תקשורתי ואסטרטגי לעירייה ולהנהלת העיר", לשון תגובתה הרשמית של העירייה.

לגבי הטענה כי חפץ סייע לבכר בקמפיין הבחירות מציינים בדוברות העירייה כי חוזה ההתקשרות עמו פג ביולי 2014. אמנם, יש לציין כי תשלום הועבר לחפץ גם בינואר 2015, אז נערכו הבחירות, וכי מערכת בחירות מתחילה חודשים רבים לפני מועד הבחירות בפועל. בדוברות העירייה גם לא יכלו לספק דוגמה לעבודה שעשה חפץ בשיווק העיר או שיפור תדמיתה. זאת, לדבריהם, בשל הזמן הרב שעבר מאז.

בתגובה להכחשת העירייה אומר הגורם: "כותבים א' ועושים ב', מה הבעיה". לדבריו, "הבחור [חפץ] הגיע לשם כדי לעזור לו [בכר] בבחירות. זו היתה התוכנית".

ההתקשרויות של חפץ כיועץ תקשורת מעוררות עניין על רקע הסתבכותו בפלילים בפרשת "תיק 4000". לפי הפרסומים, נבדק בין היתר חשד שמא הועבר לחפץ תשלום עבור שירותים שנתן לנתניהו באמצעות גורם שלישי ומכספי חברת בזק. בעבר פירסם ספי עובדיה בערוץ 10 כי חפץ מתפאר בקרבתו לנתניהו בפני לקוחות פוטנציאליים.

ניר חפץ גם הועסק במשך תקופה ארוכה בתפקיד כפול: יועץ תקשורת לליכוד ויועץ תקשורת פרטי לראש הממשלה ולמשפחתו. גם כאן עלה החשד כי חפץ למעשה מקבל תשלום עבור עבודה עם דמות מסוימת, באופן עקיף דרך גוף ציבורי. בעקבות פרסום של אבנר הופשטיין בגלי-צה"ל הופסקה עבודתו של חפץ בליכוד.