חני נחמיאס ומשה דץ תובעים 600 אלף שקלים מאתר "וואלה" בגין פרסום על השניים במדור הרכילות של האתר תחת הכותרת "אחרי הפרידה מבעלה: חני נחמיאס מתנחמת בזרועותיו של משה דץ". בכותרת המשנה של הידיעה נכתב כי "השניים דיגמנו חיבוקים לצלמים שהיו במקום והציתו את דמיונן של כמה שדכניות".

לטענת נחמיאס ודץ, כפי שהיא מנוסחת בכתב התביעה שהגישו, הידיעה באתר "וואלה" "רומזת בזדון, רמיזה שקרית, כאילו יש לתובעים יחסים אישיים ומיניים".

"מאחר שהתובעים הם מהמפורסמים ביותר באומני ישראל, אשר נהנו עד פרסום הכתבה מפופולריות עצומה בקרב רוב הקהל הישראלי, צעירים ומבוגרים כאחד, מכל שכבות העם, ספגו התובעים פגיעה קשה בשמם הטוב ובדימוי שלהם כאומנים מוערכים ובעלי ערכים חיוביים", נכתב בכתב התביעה, "התגובות הקשות שקיבלו התובעים בעקבות הפרסום גרמו לביזויים בקרב מקורביהם, מעריציהם, גולשי אתר וואלה ומאות אלפים רבים של הקהל הישראלי, וכתוצאה מכך הם סבלו נזק נפשי וצער רב".

בעקבות הפרסום, טוענים נחמיאס ודץ באמצעות עורכי-הדין אורי שילה וליאור דץ, נדונה שאלת הזוגיות לכאורה בין השניים בתקשורת בכלל ובפרט בראיונות עם השניים. "העיסוק המוגזם של התקשורת הישראלית בפרסום השקרי גרם לתובעים עגמת נפש רבה ואף למעלה מזה", נטען בתביעה, "שכן הפרסום השקרי השפיע מאד על בעלה בנפרד של התובעת 1 ועל בני משפחה אחרים שהושפעו מהפרסום השקרי ובעטיו הגיבו להליכי הגירושין שלה באופן שפגע בה.

"מכותרת הפרסום ומהפרסום גופו, הבינו גולשי האתרים וקוראי הכתבה, (והם הגיבו בהתאם), שהרומן האינטימי (המוכחש) בין התובעים, אינו אלא חלק מסיפור של בגידה, וכי ה'רומן' (המוכחש) בין התובעים הוא העילה לגירושין של התובעת. אחדים מקוראי הפרסום השקרי הגיבו כאילו התובע 2 [דץ, א"פ] הוא 'המאהב האשם' לכאורה בפירוק המשפחה של התובעת 1 [נחמיאס, א"פ]".

עוד בטרם הוגשה התביעה שונתה כותרת האייטם הרכילותי (במקום "מתנחמת בזרועותיו" נכתב "מבלה בתיאטרון"), זאת בעקבות מכתב התראה ששיגרו נחמיאס ודץ, אולם גוף הידיעה נותר על כנו.

טרם הוגש כתב הגנה.

58445-11-21