בפתח התוכנית "תיק תקשורת" מעיר המנחה עמנואל רוזן על תגובתם של עיתונאים לפסק הדין שניתן בבית-המשפט העליון בערעור של אילנה דיין נ' סרן ר'. לדבריו, הפסיקה המורכבת התמצתה אצל העיתונאים במחלוקת, "האם אתה אוהב את אילנה דיין או מתעב אותה?".

לאחר אות הפתיחה משוחח רוזן עם דיין על פסיקת בית-המשפט העליון בערעורה. "כשקראתי את פסק הדין", אומרת דיין, "[...] הבנתי על מה נלחמתי".

לדברי דיין, הכתבה שהכינה לא היתה "אמת לשעתה", אלא "אמת לאמיתה". "הילדה הזו לא היתה צריכה להיות שם", היא אומרת ביחס לילדה אימאן אל-האמס, שנהרגה מאש צה"ל בתקרית שעמדה במוקד הכתבה של דיין, "אבל הילדה הזו לא היתה צריכה למות. זה מה ששידרנו".

בתשובה לשאלה כיצד היא מגינה על הכתבה ששידרה כשלאחר מכן זוכה סרן ר' בבית-הדין הצבאי, משיבה דיין כי ר' זוכה "משום שבית-המשפט הצבאי האמין לגרסה שלו ביחס להתנהלות מסוימת שלו בירי בסוף האירוע".

בתשובה לשאלה מדוע לא התנצלה או שידרה הבהרה כלשהי לאחר זיכויו של ר' בבית-הדין הצבאי אומרת דיין כי כשזוכה ר' מאשמה, היא שמחה וגם אמרה זאת. לדבריה, הזיכוי לא ממרק את הירי או את מותה המיותר של הילדה, מה גם שהתוכנית "עובדה" היתה בפגרה בעת החלטת הזיכוי. "אתה יודע מה", היא מוסיפה, "אפשר היה גם להגיד".

באשר לנקודת מחלוקת אחרת בכתבה, תמונת החיילים החוגגים מיד לאחר תקרית הירי, בעוד שבפועל שני האירועים לא התרחשו זה אחר זה, אומרת דיין: "אני אגיד לך בדיעבד. בדיעבד אפשר היה להרחיק את הקטע הזה מהמקום שבו אנחנו מתארים את האירוע". יחד עם זאת, דיין מדגישה כי אין בכך דיבה ואין כל קשר בין אפיזודה זו ובין סרן ר'.

בתגובה לדברי בן-דרור ימיני, שהתארח בתוכנית בשבוע שעבר וטען כי פסק הדין נותן לעיתונאים בישראל את החופש לבזות, אומרת דיין: "זה לא פסק דין שנותן רישיון להפקרות". דיין מסבירה כי ההגנות שמורות רק לעיתונאים שפועלים כשורה.

בהמשך התוכנית שולל ב. מיכאל את תואר הדוקטור של יאיר לפיד.

התוכנית "תיק תקשורת" משודרת בערוץ 23 ובאתר הטלוויזיה החינוכית