"כחול-לבן: מצע לחוד, דיבורים לחוד", סנטה היום הכותרת הראשית של "ישראל היום". לפי העיתון, ראשי מפלגת המיש-מש של גנץ-יעלון-לפיד-אשכנזי חוטאים בכיבוס מלים: "עמדותיהם האמיתיות" כפי שנלמדות מ"אמירות עבר" שלהם הן בעד מה שנקרא "פתרון שתי המדינות", כלומר סיום הסכסוך הישראלי-פלסטיני על-ידי הקמת מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל – אך במצע הרשמי שלהם המלים "מדינה פלסטינית" אינן מוזכרות (כלומר, הכתב, מתי טוכפלד, משער ש"הן לא צפויות להופיע" בו, מאחר שאתמול, עת הודפס העיתון, המצע טרם התפרסם).

ייתכן שהרעיון של מדינה פלסטינית הוא מצוין, ייתכן שהוא מחורבן, מה שבטוח הוא שעמימות אידיאולוגית והונאת מצביעים הן דבר פסול, ואם ראשי מפלגת כחול-לבן מעמעמים את עמדותיהם האידיאולוגית כדי לקושש עוד מצביעים – ונראה שכך בדיוק הם אכן עושים – יש להוקיע אותם על כך.

אלא שהכותרת של "ישראל היום" הזכירה לי כותרת אחרת של העיתון, זו שקבעה כי נתניהו "חצה את הרוביקון" ב"נאום אישי וישיר" והצהיר כי הוא תומך בהקמת מדינה פלסטינית. נכון, מאז, נתניהו עושה כל שביכולתו כדי לטשטש ולעמעם את עמדתו בעניין, כדי לקושש עוד מצביעים. עם העמימות הזו, ל"ישראל היום" דווקא אין שום בעיה.

בני הזוג אדלסון ונתניהו (צילום: פלאש 90)

בני הזוג אדלסון ונתניהו (צילום: פלאש 90)