כותרת כותגכגכגכ

אחד החוקים הבסיסיים של "התיקונים" קובע כי טעות מביכה יותר ככל שמיקומה בולט יותר. החינמון השבועי הבריטי "Times and Citizen" זכה בפרס הראשון: כותרתו הראשית ב-3.6.10 היתה "headline headghgh", ומעליה נכתב "Strapline for main story like this "if needed ("כותרת גג עבור סיפור ראשי כמו זה אם צריך"), כפי שגילה הבלוגר citizenBB.

לפי ידיעה ב"Press Gazette", ייתכן כי האשמה בכותרת השגויה היא מערכת ניהול תוכן חדשה בשם Atex, שמאפשרת לכתבים להזין כתבות ישירות לעמודים המעוצבים של העיתון (ליי-אאוט). לטענת איגוד העיתונאים NUJ, המערכת הוכנסה בלי שהעובדים בעיתונים קיבלו הכשרה מספקת. לראיה, שימוש לא נכון ב-Atex גרם להשחרת חלקים מתמונות על שער עיתון אחד של הקבוצה, ולהשמטת תמונות והשארת חללים לבנים במקומם בעיתון אחר.

ואצלנו: Frankly, my dear, האיות הנכון הוא Damn ("ישראל פוסט", 31.5.10).

מונדייה

עוד בטרם החל המונדיאל פורסמה בוואלה (1.5.10) תוצאת המשחק הראשון, מקסיקו–דרום-אפריקה, 3:2. המשחק התקיים והסתיים בתיקו 1:1. וואלה, מכונת הזמן שלכם מקולקלת.

רון קופמן ("ישראל היום", 14.6.10) רוצה שישראל תחזור למוקדמות המונדיאל של אוקיאניה כדי לשחק נגד אוסטרליה. גם אם זה יקרה, זה לא יקרה: אוסטרליה משחקת במוקדמות של אסיה.

המשט לעזה הרגיש כמו הנגיחה של זינדין זידאן במטראצי בגמר מונדיאל 2006 (מקו, 31.5.10).

החומה הצינית בגביע העולם: איפה אתה תהיה במונדיאל? גם הפעם לא אצפה במונדיאל (הבלוג "מולדבסקי ובניו", 11.6.10).

התרסקויות ויזואליות

בבלוג "גיא פינס" פורסמו (23.10.09) "תמונות ראשונות מהתרסקות המטוס הצפויה בעונה החדשה של 'עקרות בית נואשות'".

ובמעבר חד למציאות: התמונות מציגות סט צילום שנבנה עבור סצינת התרסקות המטוס בסרט "מלחמת העולמות" של סטיבן ספילברג ומוצג באולפני יוניברסל בלוס-אנג'לס. המטוס שהתרסק ב"עקרות בית נואשות" הוא לא מטוס נוסעים גדול כמו בתמונות, אלא ססנה דו-מושבי, והוא לא התנגש בבתי מגורים, אלא במבני גן זמניים של מסיבת כריסמס. אבל מה אנחנו רוצים מהבלוגרים של גיא פינס: הם בסך-הכל העתיקו את הטעות הזאת מה"דיילי מייל".

התמונות ב"גיא פינס":

תמונות ההתרסקות מתוך "עקרות בית נואשות":

איך נראית הפטרייה הווגינלית וסטיבוליטיס? והיא בכלל לא ידעה שהיא כזו (ynet, 14.1.09).

זרוענו הארוכה

החומה הצינית מתגייסת: חיילים נפצעו בהשתלטות על הספינות לעזה. מי ייכנס לנבחרת הלוחמים של חיל הים? (חדשות 2 במקו, 30.5.10; דרך הבלוג "מזבלה").

לא היה ולא נברא אלא משט היה (אתר "הארץ", 14.6.10).

החומה הצינית מחלקת מסכות אב"כ: מוכנים לתרגיל העורף? כי הוא כבר התקיים (וואלה).

מה צה"ל מתערב? (חדשות 2 באינטרנט, 8.6.10)

וזה מה שקורה כשמשתמשים בתוכנת תרגום להכנת חולצה (דרך הבלוג "כשל" והבלוג "מזבלה").

החומה הצינית

יאיר לפיד בכנס: "נכתוב חוקה לישראל, נשנה השיטה". המודעה: "מעצבים מדיניות, משנים מציאות" (אתר "הארץ", 9.6.10).

אצבע ב"העין השביעית"

נחום ניומן תוחב אצבע בעינינו: "על-פי הפסקה הראשונה בכתבה ('העין השביעית', 2.6.10), הנוסע בזמן טדי פרויס כתב מאמר פחות משנה אחרי מלחמת ששת-הימים, ופירסם אותה כחודש לפני תחילת המלחמה".

התיקונים הגיעו מאייל בר חיים, גילעד נס, יובל פינטר, ליאור וייץ, איתמר ב"ז, איציק גרינוולד, אורן פרסיקו, דרור שרמן, נחום ניומן.

צילום עיתון "Times and Citizen" באדיבות citizenBB.

נתקלתם בטעויות מעניינות בתקשורת? שלחו לינק וצילומסך (כך עושים זאת) לכתובת tikunim@kenans.net, וציינו אם ברצונכם לקבל קרדיט.